Naga MarketsFidelity Digital Assets, część amerykańskiego giganta usług finansowych Fidelity, jest obecnie dostępne dla wybranej grupy klientów. Firma ogłosiła ten fakt 8 marca.

W swoim tweecie firma napisała, że współpracuje już “z wybraną grupą kwalifikujących się klientów”. Zastrzega, że powoli będzie rozwijała ten zakres. “Nasze rozwiązania koncentrują się na potrzebach funduszy hedgingowych, funduszy emerytalnych, fundacji, innych inwestorów instytucjonalnych” – puentuje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wejście smoka?

Firma Fidelity już pod koniec stycznia ogłosiła, że jej ​​platforma jest na końcowym etapie testów. Fidelity Digital Assets ma spełniać wszelkie normy instytucjonalne w zakresie handlu i przechowywania cyfrowych aktywów. Również w styczniu anonimowe źródła podały, że start platformy jest planowany na marzec 2019 roku.

W rozmowie z CNBC szef Fidelity Digital Assets, Tom Jessop, powiedział, że system jest już ogólnie dostępny, ale jego zespół nadal pracuje nad różnymi częściami platformy. Zauważył, że pełny start jest planowany na wrzesień.

Jessop twierdzi, że zeszłoroczna bessa nie miała wpływu na rozwój platformy. Według niego  zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kryptowalutami nadal rośnie pomimo spadków na giełdach. Dodał:

“Jeśli już, to są teraz tak samo zachęceni [do inwestowania w kryptowaluty], jak wtedy, gdy ceny były wyższe.” 

Stawiać na przyszłość

W lutowym komunikacie zarząd Fidelity oświadczył, że będzie powiększać bazę swoich klientów w miarę rozwoju swojej firmy, która zresztą aktywnie inwestuje w nowe technologie. Podobno firma wydaje nawet 2,5 mld USD rocznie na nowe technologie, takie jak blockchain i sztuczna inteligencja.

Wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych może doprowadzić do ogromnego skoku wolumenów na rynkach kryptowalut. Zdaniem takich analityków jak Mike Novogratz to wstęp do nowej bańki na cyfrowych walutach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here