Naga MarketsFidelity, zarządzające aktywami za bilion dolarów, analizuje obecnie popularny i kontrowersyjny model ceny bitcoina. Efekty zaskoczą chyba nawet byczo nastawionych inwestorów.

  • Fidelity analizuje wskaźnik podaży do przepływów pod kątem BTC.
  • Efekty analizy są zaskakujące.

Fidelity: bitcoin po milion USD

Niedawny raport Fidelity Digital Assets analizuje wskaźnik  stock-to-flow (S2F), który dzieli ilość danego towaru w obiegu przez ilość nowej podaży w roku. Pseudoanonimowy analityk kryptowalut PlanB przewiduje na tej bazie od dawna, że wartość bitcoina wzrośnie do 1 miliona dolarów do 2029 roku.

Fidelity twierdzi, że model jest wiarygodnym narzędziem do analizy rzadkich aktywów, czyli takich jak BTC.

– Surowce, których zapasy trudno podwoić ze względu na niską stopę produkcji w stosunku do istniejącej podaży, w przeszłości służyły jako doskonałe źródła wartości. Takie towary są w dużej mierze wykorzystywane do celów inwestycyjnych, a czasami do celów przemysłowych – tłumaczą eksperci firmy. – Złoto, najbardziej odporny od wieków magazyn wartości, ma najwyższy stosunek zapasów do przepływów, za nim plasuje się bitcoin i srebro. Po ostatnim halvingu (maj 2020 r.) różnica między złotem a współczynnikiem bitcoina uległa zmniejszeniu. Przepływ zasobów bitcoina przyćmi poziom złota po kolejnym halvingu (2024) – dodają.

Grayscale uważa podobnie

Grayscale, inny ważny i duży gracz na rynku, zgadza się z oceną Fidelity dot. tego, że towary o wysokich wskaźnikach S2F są zwykle poszukiwane przez inwestorów, zwłaszcza w czasie kryzysu, jaki właśnie trwa.

Zresztą firma przez jakiś czas skupywała nawet więcej BTC, niż było kopanych w danym czasie. Dopiero niedawno ograniczyła zakupy.

Dziś za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się jedynie 11 354 USD, czyli 2,5 proc. mniej niż dobę wcześniej. Korektę zaliczyła też cyfrowa waluta Ether. Za 1 ETH płaci się “tylko” 382 USD – mniej o 4 proc. niż równe 24 h wcześniej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here