Naga Markets

Fidelity Investments uruchamia swój pierwszy fundusz oparty na bitcoinie. Zarządzający nim przekazali w zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że zaczną oferować fundusz Wise Origin Bitcoin Index Fund za pośrednictwem nowej jednostki biznesowej o nazwie Fidelity Digital Funds.

  • Fidelity Investments startuje z funduszem opartym na bitcoinie.
  • To kolejny krok firmy dot. rynku BTC.

Fidelity Investments z bitcoinowym funduszem

Według osoby zaznajomionej z tą sprawą, zarządzany pasywnie fundusz zostanie udostępniony nabywcom za pośrednictwem rodzinnych biur, zarejestrowanych doradców inwestycyjnych i innych instytucji.



Fidelity Digital Assets będzie nadzorować fundusz – powiedziało źródło Bloomberga.

Minimalna inwestycja ma wynieść 100 000 USD.

Fidelity zobowiązało się do długoterminowego zaangażowania w przyszłość technologii blockchain i uczynienia aktywów natywnych cyfrowo, takich jak bitcoin, bardziej dostępnymi dla inwestorów – napisała firma w e-mailu adresowanym do Bloomberga.

Dyrektor generalna Fidelity, Abigail Johnson, jest jedną z najbardziej znanych zwolenniczek technologii blockchain, która wspiera bitcoina, a firma zajmuje się tym rynkiem od 2014 roku. Dwa lata temu założyła Fidelity Digital Assets, jednostkę przeznaczoną do zarządzania tymi produktami dla funduszy hedgingowych, rodzinnych biur i firm handlowych.

Kurs BTC

Najnowsza decyzja Fidelity byłaby mile widziana przez inwestorów, którzy od dawna chcą zainwestować w waluty cyfrowe, ale na bazie filarów Wall Street.

Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się 11 400 USD, co oznacza skok kursu o 0,15 proc. w skali doby. Kryptowaluta przeszła jednak ostatnio korektę ceny, gdy spadła poniżej 12 000 USD.

NED

Z kolei za 1 ETH na rynku zapłacicie 384 USD, czyli 0,3 proc. więcej niż wczoraj.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here