Naga MarketsFidelity Digital AssetsKryptowaluty są dziś aktywami, którymi interesują się inwestorzy instytucjonalni. Według działu aktywów cyfrowych Fidelity Investments – Fidelity Digital Assets – niedawno przeprowadzone badanie udowadnia to, że ma miejsce adopcja kryptowalut na rynku  instytucjonalnym.

  • Badanie Fidelity Digital Assets udowadnia to, że ma miejsce adopcja kryptowalut na rynku instytucjonalnym.
  • Potwierdzeniem tej tezy są realne deklaracje dużych inwestorów.

Kryptowaluty a inwestorzy instytucjonalni

Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z firmą Greenwich Associates. Nie zostało jeszcze opublikowane, ale wiemy, że stwierdzono w nim, że „aktywa cyfrowe wciąż zyskują akceptację i zainteresowanie ze strony różnych inwestorów instytucjonalnych”.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

W dalszej części tego miesiąca opublikujemy najważniejsze informacje z naszego corocznego badania dotyczącego aktywów cyfrowych – zapowiadają eksperci firmy.

To echo raportu opublikowanego 13 miesięcy temu przez firmę, w którym stwierdzono, że aż 47 procent ankietowanych inwestorów instytucjonalnych „uważa, że aktywa cyfrowe znajdą dla siebie miejsce w ich portfelach inwestycyjnych”. Wtedy myśl ta nie została  rozwinięta. Ponoć głównie wskazywali oni na bitcoina.

Niektórzy z ankietowanych inwestorów popierających aktywa kryptowalutowe powiedzieli, że postrzegają je jako innowacyjną i nieskorelowaną ze “starymi” rynkami inwestycję. Zauważali też ich duży potencjał do znacznych wzrostów.

Fakty

Fakty są zresztą takie, że zarządzający funduszem hedgingowym Paul Tudor Jones przyznał w maju, że zainwestował w bitcoinowe futures. Ponoć mowa o 1-2 proc. jego środków. Nazwał też kryptowalutę „najszybszym koniem w wyścigu”. Dodał, że cyfryzacja walut spowodowana przez COVID-19 i spodziewana walka z gotówką zwiększą potencjał wzrostowy BTC.

Na przeciwnym biegunie jest jednak np. bank Goldman Sachs. Jego eksperci przyznali w czasie niedawnej telekonferencji, że nie widzą sensu kupować kryptowalut. Nie dostrzegają ich potencjału i są zdania, że BTC wcale nie chodzi nas w czasie kryzysu. Cóż, chyba dawno na patrzyli na wykres kryptowaluty…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here