Naga MarketsPo udanych dwóch poprzednich kwartałach notowania koncernu Fiat Chrysler znalazły się pod dużą presją podażową. Choć spółka pochwaliła się ostatnio dobrymi wynikami za I kwartał, ciosem okazały się doniesienia mówiące, że amerykański Departament Sprawiedliwości planuje wypowiedzieć przeciwko niej proces dotyczący nadmiernej emisji spalin produkowanych przez nią silników. Podobna sprawa toczyła się dwa lata temu przeciwko Volkswagenowi.


Notowania koncernu pod koniec ubiegłego roku odbiły od dołków znajdujących się przy poziomie 5,284 EUR. Natomiast od stycznia poruszają się one w obrębie konsolidacji wypadającej pomiędzy 8,9-11,14 EUR. Z technicznego punktu widzenia mamy do czynienia z układem sugerującym możliwość korekty. Na to wskazuje formacja głowy i ramion. Jeśli doszłoby do realizacji jej pełnego potencjalnego zasięgu, to ceny akcji spółki spadłyby do poziomu 6,68 EUR. O rosnącej przewadze strony podażowej może także świadczyć układ średnich kroczących. Jednak przed ewentualnym dołączeniem do sprzedających należałoby poczekać na zwrot 55-okresowej średniej na południe oraz wybicie dolnego ograniczenia konsolidacji, które obecnie służy za kluczowe wsparcie i dopóki będzie ono bronione, istnieje ryzyko odbicia notowań.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Notowania koncernu Fiat Chrysler otworzyły się we czwartek dużą luką spadkową z uwagi na doniesienie sugerujące, iż amerykański Departament Sprawiedliwości mógłby wytoczyć jeszcze w tym tygodniu proces sądowy ws. nadmiernej emisji spalin produkowanych przez niego silników diesla. Podobna sprawa we wrześniu 2015 roku doprowadziła do sporej wyprzedaży walorów Volkswagena. Warto jednak przypomnieć, że początek roku w wykonaniu włosko-amerykańskiej spółki był niezły, gdyż w I kwartale udało się jej zwiększyć zysk o 11% r/r, a przychody o 4% r/r.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here