Naga MarketsPodczas poniedziałkowego poranka Grupa Fiat-Chrysler podaje do mediów, że propozycja połączenia koncernów trafiła już do francuskiego Renault. Dwa giganty łącząc się ze sobą miałby rzucić wyzwanie obecnym liderom rynku – m.in koncernom Volkswagen AG oraz Toyota. Według włosko-amerykańskiego Fiata Chrysler, obie grupy po połączeniu będą stanowić numer trzy światowego koncernu samochodowego. Teraz czas na decyzję po stronie francuskiej marki. 


Wiadomość dnia w branży motoryzacyjnej to decydowanie połączenie sił pomiędzy włosko-amerykańskim koncernem Fiat Chrysler a francuską marką Renault. Z informacji podawanych do mediów wynika, iż połączenie koncernów ma rzucić rękawice liderom rynku i sprawić, żeby połączone koncerny stały się numerem trzy na światowym rynku motoryzacyjnym.

Planowe złączenie ma nie tylko na celu agresywniej podejść do rynku, ale ma to na celu również strategiczny ruch – gdzie obie grupy będą posiadały po połowie planowanego wspólnego przedsięwzięcia, mając nadzieję, że fuzja przyniesie roczne oszczędności w wysokości pięciu miliardów euro.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze co na to francuska strona, wiadomo jednak, że zarząd potwierdził otrzymanie propozycji. Rada dyrektorów Renault ma zamiar wstrzymać się jeszcze z komentowaniem sytuacji do momentu oficjalnego stanowiska. Z nieoficjalnych źródeł wynika, iż propozycja Fiata Chrysler – została przez francuską stronę odebrana z dużym entuzjazmem, dlatego oczekiwać się będzie w niedługim czasie odpowiedzi koncernu.

W momencie podania do informacji publicznej planów włosko-amerykańskiej grupy – akcje koncernu wystrzeliły na blisko 20 procent, aktualnie oscylując wokół +12 procent zysku w porównaniu do wczorajszej sesji handlowej. Najbliższe dni wraz z decyzją francuskiej marki będą zatem kluczowe dla dalszych wzrostów cen akcji.

wykres Fiat Chrysler H1 27.05.2019
Fiat Chrysler H1 27.05.2019

Z kolei pytana o zdanie Grupa Volkswagen AG nie chciała komentować obecnej sytuacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here