Naga MarketsFFiL Śnieżka podtrzymuje 96 mln zł nakładów w br., w przyszłym - znacznie mniejWarszawa, 16.09.2021 (ISBnews) – Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka podtrzymuje planowaną wysokość nakładów inwestycyjnych na ten rok na poziomie 96 mln zł i uważa za możliwe, że w przyszłym będą one znacznie niższe, bliższe poziomu amortyzacji, poinformował prezes Piotr Mikrut.

„Myślę, że w całym roku zrealizujemy capex, który żeśmy zakomunikowali na ten rok” – powiedział Mikrut podczas konferencji prasowej.Zarząd poinformował, że spółka zgodnie z harmonogramem realizuje budowę nowego centrum logistycznego i na dziś widzi duże szanse rozpocząć w nim operacje na początku 2022 r., czyli zgodnie z planem.

W I półroczu br. wydatki inwestycyjne Śnieżki wyniosły 42,3 mln zł (głównie w związku z postępującą budową Centrum Logistycznego w Zawadzie).

„Nie mamy jeszcze danych. Ale ten duży cykl inwestycyjny kończy się w tym roku i w 2022 będzie już sporo niższy i jest szansa, że powróci na poziom amortyzacji” – powiedział prezes, pytany o capex na 2022 r.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. W 2020 r. miała 821 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ethereum | kurs dolara prognozy 2021 | mbank giełda | analiza giełdowa | lpp akcje prognozy | s&p 500 notowania | comarch giełda |

invest


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here