Naga MarketsFFiL Śnieżka ma aneks na 70,75 mln zł do umowy na budowę centrum logistycznegoFabryka Farb i Lakierów Śnieżka podpisała aneks nr 1 do umowy na realizację budowy centrum logistycznego w Zawadzie, o wartości 70,75 mln zł, podała spółka. Inwestycja ma być gotowa na początku 2022 roku. “Zgodnie z ww. aneksem i w związku z planowym ukończeniem I etapu Inwestycji, Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe ‘Hand-Bud’ […] (generalny wykonawca) – w ramach realizacji II etapu Inwestycji – zwiększy zakres robót o wykonanie: części administracyjnej budynku (stan otwarty), placów i dróg dojazdowych, zagospodarowania terenu oraz wykonanie wybranych instalacji wewnętrznych (w tym elektrycznej, grzewczej i wodno-kanalizacyjnej)” – czytamy w komunikacie.

Szacunkowe wynagrodzenie za realizację II etapu inwestycji, oparte o kosztorys ofertowy, wyniesie 70,75 mln zł

Ostateczne rozliczenie II etapu inwestycji zostanie oparte na kosztorysie powykonawczym, dokonanym po jej zakończeniu, podano również.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wartość nakładów inwestycyjnych na realizację I i II etapu Inwestycji wyniesie 147,39 mln zł. Śnieżka posiada zapewnione finansowanie na realizację inwestycji zarówno w postaci środków własnych, jak i zewnętrznych, zapewniono w materiale.

Według harmonogramu, uruchomienie centrum logistycznego w Zawadzie jest planowane na pierwsze miesiące 2022 roku.

“Celem budowy centrum logistycznego Śnieżki w Zawadzie jest zwiększenie mocy logistycznych (możliwość zmagazynowania większej ilości wyrobów gotowych i wysyłania większej liczby palet na dobę) oraz obniżenie kosztów procesów logistycznych w Śnieżce i wybranych spółkach grupy kapitałowej Śnieżka. Nowy obiekt przejmie funkcje dotychczasowych Magazynów Wyrobów Gotowych w Brzeźnicy, Lubzinie i Pustkowie” – podsumowano.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Węgrzech. W 2019 r. miała 717 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here