Naga MarketsferrumFerrum odnotowało 0,27 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 0,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Ferrum odnotowało 0,27 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2020 r.

“Skonsolidowana strata netto grupy kapitałowej za I półrocze 2020 r. wyniosła 273 tys. zł. w miejsce zysku netto na poziomie 205 tys. zł za I półrocze 2019 r. Poniesiona skonsolidowana strata netto za I półrocze 2020 r. wynikała m.in. z wyższej kwoty podatku dochodowego w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego” – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Zysk operacyjny wyniósł 6,23 mln zł wobec 6,71 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 13,4 mln zł wobec 13,42 mln zł rok wcześniej.

“Zaprezentowane wyniki oceniam pozytywnie. Wzrost sprzedaży został wypracowany w bezprecedensowym okresie dla gospodarki. Mimo niesprzyjających warunków rynkowych Grupa Ferrum podpisała szereg kontraktów m.in. z OGP Gaz-System czy PERN o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, potwierdzając swoją pozycję jako czołowego producenta rur do przesyłu mediów. Przypomnę, że w tym czasie oprócz zwiększenia przychodów rozbudowaliśmy swoje portfolio o rury spiralnie spawane o średnicy 711×17,5 mm, tym samym zamykając produktowo kompetencje Ferrum wobec Gaz-System” – powiedział prezes Krzysztof Kasprzycki, cytowany w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 287,28 mln zł w I półroczu 2020 r. wobec 231,04 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Wyższe skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto są efektem wzrostu przychodów ze sprzedaży zarówno w jednostce dominującej (w tym w związku z realizacją dostaw do OGP Gaz – System w I półroczu 2020 r.), jak i spółce zależnej ZKS Ferrum. W zrealizowanej sprzedaży netto grupy kapitałowej za I półrocze 2020 r. 23% stanowiła sprzedaż poza granice kraju” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I półroczu 2020 r. wyniosła 2,53 mln zł wobec 2,83 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here