Naga MarketsDziałalność Ferrum jest związana z produkcją rur do przesyłu mediów. Spółka specjalizuje się w produkcji rur stalowych ze szwem oraz kształtowników zamkniętych.

ferrum

Spoglądając w raporty finansowe ostatnich lat, można dostrzec, że mimo stabilnych przychodów, spółka ma problem z wypracowywaniem zysków. Ostatni raport za pierwszy kwartał wskazał na niemal 3 mln zł straty netto. Cały ubiegły rok zakończył się ponad 5,5 mln zł straty netto, co nie jest najgorszym wynikiem na tle ogromnej straty rok wcześniej. Nie dziwi więc, że od 2011 roku kurs spółki spada. Od dołka z 2016 roku cena akcji wprawdzie rośnie, ale wzrosty są bardzo mocno ograniczone. Spółka jednak może mieć przed sobą ciekawe perspektywy związane z planami budowy rurociągów gazowych przez Polskę.

Spółka liczy bowiem na zamówienia od Gaz-System w ramach budowy gazociągu Baltic Pipe. Zdobycie takiego kontraktu oznaczałoby zamówienia na długi okres i spore zyski. W jednym z wywiadów prezes spółki wyraził oczekiwania co do zdobycia części zamówień od Gaz Systemu, co miałoby zapewnić stabilny rynek dostaw nawet na 8 lat. Warto mieć także na uwadze, że spółka przeprowadziła proces restrukturyzacji, który zdaniem spółki, doprowadził do tego, że firma jest w stanie samodzielnie stawać do kolejnych przetargów.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here