Naga MarketsFerro złożyło do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie TermetFerro złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad Termet, podał Urząd. Wniosek wpłynął 2 grudnia, sprawa jest w toku. “Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na przejęciu przez Ferro S.A. z siedzibą w Skawinie (wnioskodawca) kontroli nad Termet S.A. z siedzibą w Świebodzicach (Termet) w drodze nabycia ok. 70% akcji w kapitale zakładowym Termet, co stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów” – czytamy w komunikacie.

Pod koniec listopada 2020 r. Ferro podało, że w ramach realizacji strategii F1 zawarło umowy, w wyniku finalizacji których stanie się większościowym akcjonariuszem spółki Termet

Wnioskodawca jest podmiotem dominującym grupy Ferro, której działalność koncentruje się na produkcji i sprzedaży wybranych produktów z zakresu techniki sanitarnej oraz – w mniejszym stopniu – techniki grzewczej. Grupa Ferro prowadzi działalność w Polsce jak i w Europie, m.in. w Rumunii, na Węgrzech, w Bułgarii, w Czechach i na Słowacji. Działalność Termet jest głównie skoncentrowana na produkcji i sprzedaży urządzeń grzewczych, w tym głównie kotłów grzewczych i podgrzewaczy wody. Poza Polską, Termet jest również aktywny m.in. w państwach Unii Europejskiej, krajach byłego Związku Radzieckiego i Chinach, podano także.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec listopada 2020 r. Ferro podało, że w ramach realizacji strategii F1 zawarło umowy, w wyniku finalizacji których stanie się większościowym akcjonariuszem spółki Termet (70,65%) i wyłącznym właścicielem spółki Tester. Łączna bazowa wartość transakcji przejęcia Termetu i Testeru to 50,75 mln zł. Może ona zostać powiększona o kwotę dodatkową, uzależnioną od wyników finansowych Termetu osiągniętych w roku 2020 (tzw. earn-out), w maksymalnej wysokości 9,97 mln zł.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. W 2019 r. miało 451,26 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here