Naga MarketsFerro najsłabszą spółką w indeksie sWIG80 podczas czwartkowej sesjiWczorajszy dzień na rynkach finansowych przebiegał w atmosferze dyskontowania środowego stanowiska FED w kwestii ewentualnych podwyżek stóp procentowych. Bardziej jastrzębia retoryka przedstawicieli amerykańskiego banku centralnego wpłynęła mocno na wzrost awersji na ryzyko. W konsekwencji, umacniała się min. amerykańska waluta (USD/PLN dotarł do poziomu powyżej 3,80 zł), a traciły min. notowania metali przemysłowych takich jak miedź.

Ferro odnotowało stratę, Sanok również zakończył sesję pod kreską

Dla krajowego rynku akcji takie otoczenie było również niesprzyjające. W konsekwencji, szeroki rynek stracił ponad 0,5%, co było trzecią z rzędu spadkową sesją. Najmocniej traciły tym razem najmniejsze spółki z indeksu sWIG80, który jednak od początku roku wciąż może pochwalić się blisko 30%, dodatnią stopą zwrotu. Na zachowaniu ww. indeksu najmocniej zaważyły min. walory spółki Sanok (-4,4%) i Ferro (-3,1%).W przypadku WIG-u20, sesja przebiegała bez większej zmienności. Na początku handlu indeks spadł w okolicę 2210 punktów i blisko tego poziomu czwartkowy handel zakończył. Zachowaniu ciążyły przede wszystkim spółki surowcowe. JSW stracił 3,8%, a KGHM 3,5%. Na drugim biegunie znalazły się min. walory PGE, które zyskały blisko 3%.

W Stanach Zjednoczonych negatywnie zaskoczyły dane w zakresie tygodniowej liczbie osób bezrobotnych. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 412 tys. – poinformował Departament Pracy USA w komunikacie. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 359 tys. wobec 375 tys. poprzednio. W ślad za spadkami cen surowców, korekcie podlegały głównie akcje spółek powiązanych z tą grupą aktywów.

Liderem zniżek z tego sektora był Freeport-McMoRan, który stracił około 7%. Na drugim biegunie znalazły się spółki technologiczne, których wyceny drożały po spadku rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, a sam Nasdaq Composite Index ustanowił nowy, historyczny rekord.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Nastroje na rynkach kasowych w godzinach porannych utrzymują się na neutralnych poziomach, co widać po zamknięciu sesji w Japonii i zachowaniu kontraktów terminowych na DAX30 i S&P500. W takim otoczeniu nie zakładamy również istotnej zmienności na GPW w Warszawie, a otwarcie sesji powinno przebiegać w okolicach wczorajszego zamknięcia..

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cfd co to jest | dax akcje | kurs ropy wti | biomed notowania | bitcoin trend app | kurs dolara australijskiego do pln | selvita kurs |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here