Naga MarketsFerro ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki TermetFerro otrzymało od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu większościowego pakietu akcji stanowiących około 70,65% ogółu akcji w kapitale zakładowym Termetu i przejęciu kontroli nad tym podmiotem, podała spółka. “W związku z powyższym emitent informuje o spełnieniu się jedynego warunku zawieszającego określonego w przedwstępnej umowie sprzedaży akcji zawartej z akcjonariuszami Termet S.A. w dniu 26 listopada 2020 roku” – czytamy w komunikacie.

Finax

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej

Pod koniec listopada 2020 r. Ferro podało, że w ramach realizacji strategii F1 zawarło umowy, w wyniku finalizacji których stanie się większościowym akcjonariuszem spółki Termet (70,65%) i wyłącznym właścicielem spółki Tester. Łączna bazowa wartość transakcji przejęcia Termetu i Testeru to 50,75 mln zł. Może ona zostać powiększona o kwotę dodatkową, uzależnioną od wyników finansowych Termetu osiągniętych w roku 2020 (tzw. earn-out), w maksymalnej wysokości 9,97 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. W 2019 r. miało 451,26 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here