Naga MarketsFerro liczy, że jeszcze w II kw. 2021 r. zamknie sprawę zwrotu spółce niesłusznej zaległości przez organ podatkowy, poinformowała wiceprezes Olga Panek.

“Co do otrzymania pieniędzy – liczymy, że uda się to jeszcze w II kw. Kwota może być różna, na pewno to, co my zapłaciliśmy i liczymy jeszcze kilka milionów złotych zł odsetek. Kwota będzie widoczna częściowo w przychodach finansowych (odsetki) i w podatku dochodowym (na plus). Wpłynie to na zysk netto. Liczymy, że w II kw. będzie po sprawie” – powiedziała Panek podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W maju spółka podała, że sąd umorzył postępowanie dotyczące przejęcia Novaservis. W wyniku decyzji naczelnika UCS o uchyleniu decyzji organu I instancji w całości oraz umorzeniu postępowania, wskutek potwierdzenia prawidłowości rozliczeń spółki za 2012 rok, organ podatkowy będzie zobowiązany do zwrotu z urzędu wpłaconej przez spółkę kwoty zaległości podatkowej wraz z odsetkami.

Wcześniej organy podatkowe zakwestionowały działania związane z przejęciem przez spółkę w 2011 r. czeskiej spółki Novaservis a.s. Spółka poinformowała o dokonaniu płatności zobowiązania podatkowego w sprawie objętej postępowaniem w łącznej kwocie 28 081 120 zł, w tym kwoty 19 254 600 zł tytułem należności głównej oraz kwoty 8 826 520 zł tytułem odsetek obliczonych wg stanu na dzień zapłaty.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Ferro sięgnęły 519 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut wykresy | pgnige notowania | dax giełda | nasdaq spółki | lew kurs | notowania giełdowe pgnig | eur usd wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here