TMS


Grupa Ferro jest jednym z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej.

Akcje spółki w bieżącym roku stoją jak na razie w miejscu, po trzech wzrostowych latach z rzędu. Wydaje się jednak, że okres marazmu z początku roku jest przejściowy. Spółka notuje bardzo mocne wyniki, a utrzymywanie się ożywienia w branży budowlanej sprzyja spółce i powinno wpływać na dalszą poprawę wyników. Patrząc na wykres w skali tygodniowej, widać, że obecna konsolidacja, ma mniej więcej zbliżony zasięg do korekty z drugiej połowy 2014 roku. Stąd też wydaje się, że obecnie respektowane wsparcie w okolicach 14,50 zł powinno nadal być bronione. Wydaje się, że jeżeli kolejny raport nie rozczaruje, spółka ma szanse wyjść na nowe maksima. Warto także pamiętać, że spółka regularnie od kilku lat wypłaca całkiem niezłe dywidendy. Tu pojawia się pierwsza rysa tzn. wczoraj kursem wstrząsnęły informacje o zaległym podatku oraz możliwym braku dywidendy. W krótkim terminie jest to bardzo negatywna informacja, ciężko jednak prognozować załamanie notowań w szerokiej perspektywie.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąInvest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here