Naga MarketsFerro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej.

ferro
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o ponad 4% przy standardowych obrotach. Wczoraj akcjonariusze podjęli decyzję o wypłacie dywidendy w wysokości 23,79 mln zł. Ma to dać 1,12 zł dywidendy na 1 akcję. Spółka przeznacza cały ubiegłoroczny oraz część zysku z poprzednich lat na ten cel. Dzień dywidendy ustalono na 16 lipca, a jej wypłata nastąpi w dwóch częściach – 0,50 zł na akcję 31 lipca oraz 0,62 zł na akcję 30 października. Hojność spółki nie powinna zaskakiwać, gdyż jest to typowa firma dywidendowa, która regularnie dzieli się zyskami, nawet w 2017 roku, kiedy przezywała pewne problemy. Stopa dywidendy sięgnie niemal 8%, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle poprzednich lat. Ciekawie wygląda wykres tygodniowy, który wskazuje, że po dużej korekcie, cena zaczyna powracać do głównego trendu wzrostowego. Wybicie górą z kanału spadkowego powinno potwierdzić taki kierunek.

Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Kino Polska TV S.A. to grupa medialna zajmująca się emisją i produkcją kanałów telewizyjnych.

kino polska
źródło xStation 5

Także Kino Polska poinformowało wczoraj o podjęciu decyzji odnośnie dywidendy. Spółka na ten cel zamierza przeznaczyć niemal 6 mln zł. Reszt z zysku za zeszły rok zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy spółki. Dywidenda wyniesie 0,3 zł brutto na jedną akcję. Daje to niespełna 3% stopę dywidendy. Jest to więc wynik dość słaby na tle ostatnich lat, kiedy trafiały się nawet 10% dywidendy. Do dywidendy będą uprawnieni akcjonariusze, którym będą przysługiwały akcje spółki w dniu 1 lipca 2019 roku. Wypłata nastąpi 12 lipca. Wykres tygodniowy wskazuje na kilkuletni trend boczny. Cena zazwyczaj respektuje wsparcie przy 10 zł. Jeżeli kurs kolejny raz spadnie na ten poziom, wydaje się, że będzie można liczyć na kolejne krótkotrwałe podbicie notowań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here