Naga MarketsFerro [FRO], Inter Cars [CAR] – Gorące spółki dniaProducent techniki sanitarnej, spółka Ferro, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia kontroli nad firmą Termet. Przejęcie firmy ma odbyć się na zasadzie kupna 70% akcji. Działalność Termet jest głównie skoncentrowana na produkcji i sprzedaży urządzeń grzewczych, w tym głównie kotłów grzewczych i podgrzewaczy wody. Poza Polską, Termet jest również aktywny m.in. w państwach Unii Europejskiej, krajach byłego Związku Radzieckiego i Chinach. O strategii akwizycji wspomniano przy okazji publikacji ostatniego raportu za III kwartał.

    • Ferro przejmie spółkę Termet
    • Akwizycje były wcześniej zapowiedziane
    • Inter Cars z dobrymi wynikami

Przypomnijmy, że spółka odnotowała w tym okresie rewelacyjne wyniki, które przełożyły się na mocny wzrost notowań. Zysk netto po trzech kwartałach roku sięgnął 52,46 mln zł w porównaniu z 37,07 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 384,45 mln zł w porównaniu z 337,34 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Korekta po mocnym wybiciu

Na wykresie trwa dość słaba korekta po tamtym wybiciu. Tylko w listopadzie spółka zdrożała o 60%, wydaje się więc, że korekcyjne cofnięcie jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem.

ferro


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Pod oporem

Jeden z największych dystrybutorów części samochodowych, spółka Inter Cars, opublikowała szacunkowe dane za listopad. W tym miesiącu przychody ze sprzedaży wzrosły o około 8% rok do roku, do poziomu 851 mln zł. Sprzedaż spółki-matki Inter Cars wzrosła o 3,7% r/r do 588 mln zł. Jej przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 0,5% r/r do 400,2 mln zł. Sprzedaż spółek dystrybucyjnych za granicą wzrosła o 17,2% r/r do 402,6 mln zł. Narastająco, od początku roku sprzedaż spółek dystrybucyjnych grupy kapitałowej Inter Cars wzrosła o 2,3% do 8 247,6 mln zł.

intercars

Pandemia nie okazała się fatalnym w skutkach zjawiskiem dla branży. Widać to m.in. po wynikach spółki za III kwartał, gdzie zysk netto wzrósł do 88,31 mln zł z 65,8 mln zł przed rokiem. W sumie po trzech kwartałach roku, spółka wypracowała 222,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 181,26 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 6 563,02 mln zł w porównaniu z 6 490,83 mln zł rok wcześniej. Na wykresie trwa walka o wybicie lokalnego oporu przy 250 zł, co powinno skutkować ruchem w kierunku szczytu z początku września.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here