Naga MarketsFerro [FRO], Elektrotim [ELT] – Gorące spółki dniaFerro czyli jeden z największych w regionie producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, pochwalił się w miniony piątek wynikami za II kwartał. Co ciekawe, w okresie pandemii spółka wypracowała 12,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,52 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 15,43 mln zł wobec 12,67 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 112,01 mln zł wobec 105,82 mln zł rok wcześniej. Kolejna firma z branży potwierdza swoimi wynikami, że okres pandemii został wykorzystany na liczne remonty.

  • Ferro ze wzrostem zysku w czasie pandemii
  • Kurs blisko nowych maksimów
  • Elektrotim podtrzymuje prognozy wyników

Sumując wyniki, za całe półrocze otrzymujemy około 28,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 22,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 236,77 mln zł w porównaniu z 215,26 mln zł rok wcześniej. Zyski rosną więc o 28% co jest świetnym wynikiem, tym bardziej jak na taki okres.

Ferro poprawia wyniki

Na wykresie cena oscyluje w rejonie historycznych maksimów. Jeżeli sentyment na giełdzie się poprawi, to wydaje się, że tak mocne wyniki mogą pozwolić popytowi o powalczenie o wyjście ponad poziom 20 zł.

ferro

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Ambitne prognozy

Zajmujący się wykonawstwem instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu, spółka Elektrotim, potwierdziła w piątek swoje wcześniejsze prognozy całoroczne. Zdaniem firmy, realizacja prognoz jest możliwa, jednak pod warunkiem pozytywnego rozwoju sytuacji na rynku m.in. braku kolejnego lockdownu. Na razie, po wynikach za II kwartał, wykonanie prognozy jest mniej więcej na poziomie 33%. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca Elektrotim podał, że prognozuje 300 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 22 mln zł zysku operacyjnego i 15,8 mln zł zysku netto w 2020 roku.

elektrotim

Warto dodać, że taka prognoza jest niższa niż wcześniejsze założenia m.in. o 14% obniżono zysk netto. Notowania spadają od kilku tygodni, jednak na razie bez dużej dynamiki i wpisują się w słabszy okres na szerokim rynku. Wykres tygodniowy wskazuje, że zwyżka zatrzymała się w czytelnej strefie oporu. Całość korekty sięga około 30%, co jest dość typową wartością, jeżeli kurs miałby wrócić do wzrostów.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here