Naga MarketsFenomenalne wyniki Tesli w pierwszym kwartale, akcje w pre-markecie w górę!Tesla zaprezentowała wyniki z pierwszego kwartału, a w tym zysk 16 mln USD netto. Elon Musk  i Tesla Zachary Kirkhorn pomimo trudności stanęli na wysokości zadania. Jest to pierwszy w historii tej firmy najlepszy kwartał tego roku. Natomiast firma Gigafactory 3 z Szanghaju, która obecnie produkuje dla Tesli samochody, była jedną z najbardziej ruchliwych fabryk motoryzacyjnych  na świecie. W handlu przedsesyjnym akcje Tesli wzrosły o niecałe 9%, a zysk na akcję wynosi 1,24 USD.

  • Bardzo wysoki wynik za pierwszy kwartał tego roku. W ciągu 3 miesięcy firma dostarcza ponad 88 tyś. samochodów zarabia 16 mln USD
  • Produkcja w maksymalnie możliwym tempie. Natomiast ograniczenia w dostawach spowodowane restrykcjami koronowianina
  • Skorygowane prognozy dostarczania samochodów w 2020 roku. Firma obawia się o skutki pandemii koronawirusa

Tesla generuje bardzo wysoki przychód netto w pierwszym kwartale tego roku

I rzeczywiście, jeśli spojrzymy na czwarty kwartał 2019 roku i pierwszy kwartał 2020 roku to zauważymy że produkcja szła pełną parą. Przygody firmy są wyższe niż spodziewali się tego analitycy. Oszacowano maksymalnie 5,9 mld USD, natomiast firma wypracowała 5,99 mld. Wg. GAAP W pierwszym kwartale tego roku firma wypracowała zysk netto na poziomie 16 mln USD netto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyhamowały natomiast dostawy. Co najmniej 15 tyś. samochodów nie zostało dostarczonych z powodu restrykcji jakie zostały nałożone w wyniku pandemii koronawirusa. Tesla zrewidował też swoje prognozy na dostawę 500 tyś. pojazdów w 2020 roku ze względu na globalną sytuację gospodarczą związaną z ograniczeniem popytu.

Zobacz również: Pre-Market: Oczekiwanie na kolejną falę danych – główne indeksy czekają bez ruchu

Jest to pierwszy pełny kwartał z firmą Gigafactory 3 z Szanghaju

Firma Gigafactory 3 z Szanghaju, z końcem marca pracowała na pełnych obrotach wytwarzając do 3 tys. samochodów tygodniowo. Tesla dostarczyła 88,4 tys. samochodów, a na czołówkę wysunął się model  3 /Y w liczbie 76 200 egzemplarzy. W drugiej kolejności były to modele S/X w liczbie 12 200 egzemplarzy.

Produkcja i dostawy samochodów w pierwszym kwartale 2020 roku. źródło Tesla

Firma zmuszona została jednak do zawieszenia produkcji baterii do samochodów, która mieści się w Reno w stanie Nevada oraz w zakładzie w Buffalo w stanie Nowy Jork. Produkty zaś związane z energetyką słoneczną zostały bardzo ograniczone z powodu koronawirusa. W ogólnym jednak rozrachunku firma pokazuje swoją silę, przez co akcje Tesli w pre-markecie rosną do około 9%.

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here