Naga MarketsDziś, w dniu kobiet, zespół Comparic pragnie życzyć wszystkim Paniom wszystkiego najlepszego – aby śmiało inwestowały i odnosiły wielkie sukcesy na tym polu. Niestety reprezentantek płci pięknej jest w branży ciągle zbyt mało, w związku z tym warto  podkreślać ich udział w tym brudnym i brutalnym świecie finansjery. Na szczególną uwagę zasługiwać mogą japońskie”Panie Watanabe”.


Handlująca “kura domowa”?

Źródło: New York Times

Watanabe nie odnosi się do żadnej konkretnej osoby, oznaczając przykładową japońską panią domu, która pomiędzy gotowaniem i zajmowaniem się dziećmi znalazła czas i siły na inwestowanie. Na język polski moglibyśmy przełożyć to po prostu jako “Pani Kowalska”. Japońska tradycja nie pozwalała mężatkom robić kariery w sposób tradycyjny i trading stał się dla nich zajęciem wypełniającym wolny czas oraz pozwalającym spełnić się zawodowo.

Ponieważ generalnie japońskie panie domu są bardzo oszczędne, to zawsze dysponowały dodatkowymi środkami, które z czasem zaczęły inwestować . Jednym z głównych sposobów inwestowania jest kupowanie walut o wyższym oprocentowaniu i zarabianie na odsetkach – tzw. carry trade. Panie Watanabe inwestują bardzo często na lewarowanych kontach, a ich siła okazała się na tyle duża, że na stałe weszły do krajobrazu rynku Forex – piszą o nich m.in. Nomura, Reuters, Bloomberg i inne liczące się firmy na świecie.

Niektóre z tych pań dorobiły się milionów czy nawet setek milionów dolarów, stały się celebrytkami, a media już w 2007 roku donosiły, że jedna z nich otworzyła własny fundusz hedgingowy. Mayumi Torii, jest jedną z popularnych “pań Watanabe”, która m.in. wydała książkę i prowadzi portal dla japonek zainteresowanych inwestowaniem.

Polskie “Panie Watanabe” będą miały okazję do wymiany doświadczeń oraz wspólnych spotkań podczas najbliższej edycji FxCuffs, która startuje już 24-25 marca w krakowskim centrum kongresowym ICE. Wszystkie Panie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here