Naga MarketsKurs franka dolara euro i funta do złotegoRynki finansowe nie mają na razie kaca po wczorajszej imprezie… czyli podpisaniu umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami, bo nadmiernych baletów z tego powodu nie było.  Co czeka inwestorów w przyszłym tygodniu i z czego wynika fenomen franka (CHF)? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Fasadowa umowa handlowa i siła franka szwajcarskiego

W ocenie analityka większość uczestników rynku zdaje sobie sprawę z tego, że umowa między dwoma mocarstwami jest fasadowa, ale i też brakuje informacji, które mogłyby wyraźnie zmącić podtrzymywany od kilku tygodni lekki optymizm. W dzisiejszym programie Marek Rogalski zerka także na główne wykresy, ale i też dużo miejsca poświęca szwajcarskiemu frankowi, który nieustannie zyskuje.

Czemu rynek nie spada skoro umowa jest umową fasadową? Zaledwie 32 mld USD mają wynieść zakupy produktów rolnych w USA przez Chiny i to przez okres dwóch lat. Wszystko zależy od tego jak Chińczycy będą się wywiązywali z obietnic. Indeks S&P500 cały czas pod presją kupujących – powiedział analityk BOŚ.

14 stycznia rynek poznał informację dotyczącą wpisania Szwajcarię na listę manipulatorów walutowym. Zdaniem amerykanów SNB próbuje mieszać na rynku.

Szwajcaria od kilku lat próbuje mieszać na franku. Najpierw utrzymywali sztuczny kurs, potem go uwolnili, co doprowadziło do silnej aprecjacji. SNB prowadzi interwencje na rynku, jednak są one coraz mniejsze. To może kreować aktualną siłę franka, a rynki wiedzą, że bank centralny niewiele może – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here