Naga MarketsFeerum W komunikacie z 29 czerwca Zarząd Feerum podał do publicznej wiadomości informację o podjętej przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy uchwale w sprawie podziału zysku za 2019 rok. Zgodnie z decyzją akcjonariuszy dywidenda wyniesie 0,50 zł na każdą akcję.

  • Feerum wypłaci w formie dywidendy 4,77 mln złotych
  • Spółka dzieliła się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem ostatni raz w 2015 roku
  • Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 10 września

Feerum wypłaci 0,50 zł dywidendy na akcję

Zgodnie z komunikatem z 29 czerwca opublikowanym po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Feerum Spółka w postaci dywidendy wypłaci 4,77 mln złotych. W przeliczeniu na jedną akcję kwota ta daje dywidendę równą 0,50 zł. Zestawiając ją z kursem Feerum z poniedziałkowego zamknięcia sesji w Warszawie inwestorzy mogą się spodziewać, że stopa dywidendy oscylować będzie w okolicy 3,8%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do dnia ustalenia prawa do dywidendy pozostało jeszcze sporo czasu. Zgodnie z podjętą uchwałą będzie nim 10 września. Aby uczestniczyć w podziale zysku Feerum za 2019 rok należy posiadać akcje tej Spółki na zamknięciu sesji 08 września. Sama wypłata ma nastąpić 30 września.

Feerum ostatni raz wypłacił dywidendę w 2015 roku.

Dywidenda za rok Dzień ustalenia prawa do dywidendy zgodnie z zasadą D+2 Dzień wypłaty dywidendy Wartość dywidendy na każdą akcję Stopa dywidendy
2019 08 wrzesień 2020 30 wrzesień 2020 0,50 zł 3,8%
2014 24 lipiec 2015 18 sierpień 2015 0,21 zł 1,1%

Źródło: opracowanie własne

Odbicie po długich spadkach

Feerum – wykres tygodniowy

Po trwających od 2013 roku spadkach na wykresie widzimy lekkie odreagowanie. Aktualne odbicie doprowadziło już do przełamania linii trendu spadkowego poprowadzonej po najważniejszych wierzchołkach z ubiegłych lat.

Feerum to firma specjalizująca się w ochronie przechowywanego ziarna. Działa według prawa do zapewnienia właściwej żywności i osiągania odpowiednich dochodów zrównoważonego rolnictwa. Spółka zapewnia swoim klientom kompleksowe zespoły suszarniczo-magazynowe, oparte na unikalnych, innowacyjnych rozwiązaniach Centrum Badawczo-Rozwojowego i dokonaniach wiodących ośrodków naukowych. Prowadzi współpracę z zagranicznymi partnerami między innymi z Azji,  Europy czy Afryki sprzyja to zrozumieniu potrzeb klientów. Głównym celem firmy jest ochrona i bezpieczeństwo przechowywanego ziarna dlatego Feerum dokłada wszelkich starań by zachować najwyższej jakości ziarno a także nie stracić na jego wartościach odżywczych. Spółka dba o przejrzystość, bezawaryjność i prostotę produkowanych kompleksów suszarniczo-magazynowych. W ofercie Feerum jest również całodobowy serwis, który zapewnia bezpieczeństwo  klientów. Firma jest lojalnym, rzetelnym i wiarygodnym partnerem. Zdobyła zaufanie klientów z dwunastu krajów takich jak Polska, Niemcy, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina, Rosja (Obwód Kaliningradzki), Mongolia. Aktualnie firma realizuje projekt w Tanzanii.

Polecam także inne wpisy dotyczące zbliżających się dywidend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here