Naga MarketsFeerum spodziewa się podobnych r/r przychodów w całym 2021 r.Warszawa, 04.10.2021 (ISBnews) – Feerum spodziewa się, że przychody za cały 2021 r. nie będą odbiegać znacząco od osiągniętych w 2020 roku, poinformował dyrektor finansowy Piotr Wielesik. Równocześnie spółka obserwuje trend poprawy rentowności.

„Akcent jest trochę inaczej rozłożony w tym roku, ale przychody nie powinny odbiegać znacząco od przychodów z roku 2020” – powiedział Wielesik podczas konferencji prasowej.Ocenił też, że spółka widzi szanse na poprawę rentowności w kolejnych okresach następujących po I półroczu br., przy założeniu utrzymania podobnego poziomu sprzedaży.

„Rentowność powinna się systematycznie poprawiać; zarówno w III kw., IV kw., jak i w 2022 roku, przy utrzymaniu sprzedaży na podobnym poziomie” – dodał.

Skonsolidowane przychody Feerum ze sprzedaży sięgnęły 55,23 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 73,65 mln zł rok wcześniej.

Zarząd pytany o spodziewane wyniki 2021 r. w porównaniu rok do roku wskazał, że tegoroczne wyniki nie będą obciążone żadnym tak poważnym wydarzeniem jednorazowym jak rozwiązanie kontraktu z National Food Reserve Agency w Tanzanii.

Podczas konferencji przedstawiciele Feerum podkreślili, że w I półroczu spółka osiągnęła dodatnie wyniki finansowe na wszystkich pozycjach wynikowych. Sukcesywnie realizowała czwarty kontrakt z ukraińskim kontrahentem Epicentr K LLC, co w znaczącym stopniu przełożyło się na wyniki. Miało na nie również wpływ zintensyfikowanie sprzedaży na rynku krajowym, wywołane skróconym okresem rozpatrywania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków klientów grupy.

W I połowie 2021 roku eksport odpowiadał za 55,3% przychodów. Wartość sprzedaży zagranicznej w tym okresie wyniosła 30,6 mln zł. Głównym rynkiem eksportowym była Ukraina (27,1 mln zł), a drugim z kolei Litwa (3,3 mln zł).

invest

Aktualny portfel zamówień Feerum wynosi około 73,2 mln zł i obejmuje 38 umów, natomiast potencjalny portfel klientów ma wartość 234,7 mln zł, w tym potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 42,2 mln zł, poinformował zarząd.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2020 roku miała 118,3 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here