Naga MarketsPole pszenicy na tle niebieskiego niebaFeerum S.A. jest wiodącym na rynku producentem kompleksowych obiektów suszarniczo- magazynowych, przeznaczonych dla różnego rodzaju produktów rolnych. To prężnie działająca i stale rozwijającą się, nowoczesną firmą, która oferuje w pełni kompleksowe rozwiązania – od analizy potrzeb klienta, poprzez propozycję dostosowanych do nich rozwiązań technologicznych, produkcję urządzeń, aż po uruchomienie obiektu i oddanie go do eksploatacji, oraz usługi posprzedażowe, serwis i dostarczanie komponentów do urządzeń. 


W najnowszym raporcie finansowym spółka poinformowała, iż w okresie I-III kw. 2019 roku odnotowała ona 16,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 7,82 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 16,77 mln zł wobec 6,37 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży 175,12 mln zł wobec 100,66 mln zł rok wcześniej.

– Po trzech kwartałach br. Feerum osiągnęło rekordowe w swojej historii wyniki finansowe. Ich istotna część jest pochodną realizacji kontraktów ukraińskich oraz kontraktu tanzańskiego. Realizacja powyższych umów przebiega zgodnie z planem, co powinno mieć bezpośrednie przełożenie na wyniki kolejnych okresów – powiedział prezes Daniel Janusz, cytowany w komunikacie.

Po trzech kwartałach 2019 roku eksport odpowiadał za 82,7% przychodów Feerum, a jego wartość wyniosła 144,8 mln zł. Głównym rynkiem eksportowym była Ukraina (127,5 mln zł), na kolejnym miejscu uplasowała się Tanzania (15,7 mln zł).

– Feerum zamierza rozwijać działalność na nowych, perspektywicznych rynkach międzynarodowych, nastawionych na produkcję rolną oraz jej przetwórstwo, także tych o bardziej wymagającym klimacie. Mniejszym, lecz interesującym rynkiem eksportowym jest dla grupy w dalszym ciągu rynek litewski. Tutaj podobnie jak w Polsce realizacja inwestycji połączona jest z dopłatami unijnymi, a potencjał tego rynku szacujemy obecnie na poziomie około 6 mln zł – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2019 r. wyniósł 16,21 mln zł wobec 6,78 mln zł zysku rok wcześniej.

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK

Cena Ferrum testuje istotny opór

Spoglądając na notowania Ferrum zauważymy, że cena akcji spółki wzrosła na otwarciu poniedziałkowej sesji o 3,21% docierając tym samym w okolice niezwykle istotnego oporu w wysokości 12,85 zł. Jeżeli tylko poziom ten zostałby pokonany, oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej aprecjacji.

Ferrum Daily
Ferrum Daily


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, USD/CHF, AUD/CHF
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 2 – 6 grudnia 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here