Naga MarketsFeerum ocenia, że może podwoić przychody na LitwieWarszawa, 04.10.2021 (ISBnews) – Feerum ocenia, że sprzyjająca sytuacja na Litwie może pozwolić spółce nawet na podwojenie obrotów, ale to Ukraina pozostaje strategicznym rynkiem zagranicznym, poinformował prezes Daniel Janusz.

„Rynek litewski wydaje się, że podwoi ostatni okres sprzedażowy, z tego tytułu, że stosunki z naszym partnerem, który tam handluje, są dobre i też potrzeba rynku jest większa, bo ruszyły dotacje – wsparcie unijne. Mogę powiedzieć, że podwojenie obrotów z tym rynkiem jest możliwe. Ale rynek nie jest aż tak duży, stąd to są liczby od kilku do kilkunastu milionów złotych” – powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.Według niego, perspektywy rynku ukraińskiego, który planuje nawet podwoić swoją produkcję rolną, są nieporównywalnie większe.

„Największym naszym sąsiadem, z możliwością największego rozwoju jest Ukraina, która wchodzi do czołówki światowej. Jeżeli ceny [produktów rolnych] utrzymają się przez kilka lat, to widzimy te perspektywę rozwoju. Robimy kilka projektów na Ukrainie, w tej chwili jesteśmy w fazie projektowej” – powiedział prezes.

„W ujęciu długoterminowym ten rynek stanowi dla nas główny obszar zainteresowań sprzedażowych, w czym pomaga również wsparcie narzędzi oferowanych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych oraz Bank Gospodarstwa Krajowego” – dodał dyrektor finansowy Piotr Wielesik.

W I połowie 2021 roku eksport odpowiadał za 55,3% przychodów Feerum. Wartość sprzedaży zagranicznej w tym okresie wyniosła 30,6 mln zł. Głównym rynkiem eksportowym była Ukraina (27,1 mln zł), a drugim z kolei Litwa (3,3 mln zł).

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2020 roku miała 118,3 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy wti | neuca akcje kupno | akcje wig20 | gpw komentarze | orlen giełda | gpw kurs | akcje ciech |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here