Naga MarketsFeerum miało 7,45 mln zł straty netto, 6,5 mln zł straty EBIT w 2020 r.Feerum odnotowało 7,45 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 19,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Feerum przedstawia swoje wyniki finansowe

Strata operacyjna wyniosła 6,5 mln zł wobec 22,52 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 118,3 mln zł w 2020 r. wobec 244,09 mln zł rok wcześniej.

“W minionym roku wypracowaliśmy 118,3 mln zł przychodów co było przede wszystkim efektem kontynuacji współpracy z ukraińskim kontrahentem (udział ukraińskiego klienta w sprzedaży grupy w okresie objętym sprawozdaniem wyniósł 68,5%). Zysk brutto ze sprzedaży ukształtował się na poziomie ponad 13 mln zł, a EBITDA wyniosła 2,9 mln zł. Niestety, na wyniki w tym okresie negatywnie wpłynęła konieczność wypowiedzenia przez Feerum umowy z NFRA z powodu niewywiązywania się ze swoich zobowiązań przez zamawiającego i z poczucia dbałości o interes pozostałych interesariuszy” – napisali przedstawiciele zarządu spółki w liście do akcjonariuszy.

“Z uwagi na zmianę procedury wyboru wykonawcy oraz zniesienie obowiązku publikowania na zewnętrznym portalu ARiMR informacji o planowanym rozpoczęciu budowy bazy magazynowej, polscy inwestorzy w trakcie trwania pandemii uzyskali indywidualny i bezpośredni wpływ na wybór wykonawcy. Pozwoliło to Feerum osiągnąć większy niż w przypadku poprzednich okresów przychód na rynku krajowym – zrealizowaliśmy sprzedaż na poziomie 41,4 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 22%” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2020 r. wyniosła 7,91 mln zł wobec 19,74 mln zł zysku rok wcześniej.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here