Naga Markets

Feerum miało 5,85 mln zł zysku netto, 7,16 mln zł zysku EBIT w I-III kw. 2021 r.Warszawa, 30.11.2021 (ISBnews) – Feerum odnotowało 5,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2021 r. wobec 15,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 7,16 mln zł wobec 17,54 mln zł zysku rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 105,72 mln zł w I-III kw. 2021 r. wobec 103,46 mln zł rok wcześniej.

Po trzech kwartałach 2021 roku eksport odpowiadał za 51,9% przychodów. Wartość sprzedaży zagranicznej w tym okresie wyniosła blisko 55 mln zł. Głównym rynkiem eksportowym była Ukraina (50,4 mln zł), podano w komunikacie.

“Oprócz silnej obecności na Ukrainie, warto też zwrócić uwagę na naszą obecność na Litwie. W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku nasze przychody na rynku litewskim wzrosły o ponad 120%, do blisko 4 mln zł. Litwa jest dla nas szczególnie interesującym rynkiem m.in. ze względu na to, że podobnie jak w Polsce możemy tutaj liczyć na dopłaty unijne przy realizacji inwestycji” – powiedział prezes Daniel Janusz, cytowany w materiale.

“Porównując pierwsze trzy kwartały 2021 r. z tym samym okresem poprzedniego roku, widzimy, że przychody ze sprzedaży z krajowego rynku i eksportu są obecnie na zbliżonych poziomach. Wpływ na to miała m.in. zintensyfikowana sprzedaż na rynku krajowym, której powodem był skrócony okres rozpatrywania wniosków agencyjnych (ARiMR) naszych klientów” – dodał prezes.

Drugim istotnym pozytywnym czynnikiem, który przełożył się na osiągnięte wyniki III kwartału 2021 r. był fakt sukcesywnej realizacji czwartego z kolei kontraktu zawartego z ukraińskim kontrahentem EPICENTR K LLC.

“Jeśli chodzi o negatywne czynniki, to jednym ze strategicznych rynków dla grupy jest rynek stali, gdzie w minionych kwartałach zaobserwowano problem jej niedoboru, a w konsekwencji wzrost cen. Dlatego wskaźniki rentowności uległy obniżeniu” – wyjaśnił Janusz.

W dalszej perspektywie zarząd oczekuje poprawy rentowności kontraktowanych umów sprzedaży zaplanowanych na kolejne okresy, w miarę przenoszenia zmiany cen surowców na ceny oferowanych produktów, zakończono w informacji.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 2,38 mln zł wobec 14,58 mln zł zysku rok wcześniej.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2020 roku miała 118,3 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lewa | xtb akcje kupno | cdr akcje notowania | cena akcji pzu | kurs liry tureckiej nbp | kantorowy kurs dolara | pko akcje prognozy |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here