Naga MarketsFeerum miało 2,25 mln zł zysku netto, 3,67 mln zł zysku EBIT w I poł. 2021 r.Warszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – Feerum odnotowało 2,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2021 r. wobec 9,99 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 3,67 mln zł wobec 10,73 mln zł zysku rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 55,23 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 73,65 mln zł rok wcześniej.

„W I półroczu 2021 roku grupa, pomimo obniżenia przychodów o 25% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, osiągnęła dodatnie wyniki finansowe na wszystkich pozycjach wynikowych, potwierdzając operacyjną efektywność funkcjonowania oraz znaczący potencjał rozwojowy. Ponadto perspektywy potencjalnych kontraktów, jak i tych będących w fazie realizacji pozwalają z optymizmem oceniać prognozy kolejnych okresów” – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

Głównymi czynnikami, które przełożyły się w istotnym stopniu na osiągnięte wyniki I półrocza jest sukcesywna realizacja czwartego z kolei kontraktu zawartego z ukraińskim kontrahentem Epicentr K oraz zintensyfikowana sprzedaż na rynku krajowym, wywołana skróconym okresem rozpatrywania wniosków agencyjnych (ARiMR) klientów grupy, podano również.

„Zaobserwowane obniżenie obrotów I półrocza 2021 w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wynika przede wszystkim z odmiennego rozłożenia realizacji kontraktów w czasie, natomiast w ujęciu rocznym przychody bieżącego roku powinny osiągnąć poziom zbliżony do roku ubiegłego” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I półroczu 2021 r. wyniósł 2,13 mln zł wobec 9,29 mln zł zysku rok wcześniej.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2019 r. miała 243 mln zł skonsolidowanych przychodów.

invest

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here