Naga MarketsFeerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych.

feerum

Akcje spółki drożały w miniony piątek o ponad 28% przy podwyższonych obrotach. W ten sposób spółka znalazła się w ścisłej czołówce najsilniejszych walorów piątkowej sesji. Bezpośrednim powodem zwyżki była publikacja wyników kwartalnych. Spółka odnotowała 7,82 mln zł zysku netto od początku roku wobec 6,08 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 6,37 mln zł wobec 7,32 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 100,66 mln zł w I-III kw. 2018 r. wobec 67,52 mln zł rok wcześniej. W sumie po trzech kwartałach, przychody są już wyższe niż w całym 2017 roku, podobnie jest z wynikiem netto. Spółka ma za sobą ogromna przecenę, także w bieżącym roku. Obecnie odbicie zmierza do linii trendu, a jej przełamanie powinno skutkować dojściem ceny przynajmniej do okolic 8,50 zł.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Getin Noble Bank, Mercor, Krezus

Vistal Gdynia w restrukturyzacji to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych.

vistal

Spółka zyskiwała w miniony piątek około 30% przy bardzo solidnych obrotach. Powodem zwyżki była publikacja wyników za trzeci kwartał. Okazało się, że firma odnotowała w trzecim kwartale 3,83 mln zł zysku netto wobec 75,3 mln zł straty rok wcześniej. Równie pozytywny wynik odnotowano w ujęciu operacyjnym, gdzie zysk sięgnął 8,45 mln zł wobec dużej straty przed rokiem. Co kluczowe, lepsze wyniki udało się uzyskać przy sporo niższych przychodach, który wyniosły 23,26 mln zł. W sumie od początku roku spółka nadal notuje jednak stratę. Wynosi ona po 9 miesiącach 30,5 mln zł, podczas gdy rok temu było to ponad 178 mln zł. Patrząc na wykres, kurs w tym roku porusza się bokiem z wyraźnie respektowanym wsparciem. Obecne odbicie powinno więc oznaczać próbę przełamania poziomu 1 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here