Naga MarketsZarząd Feerum widzi perspektywy bieżącego roku jako “dość dobre” i ocenia, że udaje mu się obrona marży w kontekście rosnących cen stali, poinformowali członkowie zarządu.

“Mamy w portfelu zakontraktowane 104 mln zł i to będzie zasadniczo zrealizowane do końca tego roku. Oczywiście, dochodzą też kolejne zamówienia. Widzimy ten rok dość dobrze” – powiedział prezes Daniel Janusz podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyzwaniem dla spółki są trwające od grudnia 2020 r. wzrosty cen stali.

“Ceny od grudnia podwoiły się. Utrzymujemy wysokie stany magazynowe, co przy skoku cen pozwoli nam na zbuforowanie się na 2-3 kwartały, jeśli chodzi o wpływ cen na spółkę. Co nie zmienia faktu, że oczywiście problem cen i dostępności blach jest. To jest problem europejski. Stare kontrakty są zabezpieczone z [punktu widzenia] cen, nowe uwzględniają zmianę cen” – powiedział prezes.

“Podnieśliśmy znacząco ceny w tym roku, uwzględniając te podwyżki. Niestety koszty są przerzucone na klienta, nie możemy zejść z marży” – dodał dyrektor finansowy Piotr Wielesik.

W raporcie za 2020 r., opublikowanym 30 kwietnia, spółka podała, że aktualny portfel zamówień wynosi około 104,4 mln zł i obejmuje 37 umów. Z kolei potencjalny portfel kontraktów obejmuje 285,3 mln zł, z czego potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 54,7 mln zł.

Zarząd oczekuje, że Ukraina pozostanie ważnym rynkiem dla Feerum także w bieżącym roku. Ocenia, że na rynku tym widoczne jest stale rosnące zapotrzebowanie na obiekty służące bezpiecznemu magazynowaniu żywności. Poza kontraktami dla Epicentr K LLC Feerum planuje kolejne inwestycje na Ukrainie. Jednocześnie spodziewa się, że znacząco zwiększą się przychody z kontraktów krajowych, których zawiera coraz więcej po pozytywnym rozstrzygnięciu wniosków dotacyjnych ARiMR.

W 2020 r. Feerum miało 41,4 mln zł przychodów w Polsce i 88,4 mln zł na Ukrainie.

invest

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2020 r. miała 118 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here