Naga MarketsFedEx to jedna z największych firm z branży logistycznej. Poprawa perspektyw dla amerykańskiej gospodarki powinna się przełożyć na lepsze wyniki spółki w kolejnych kwartałach. W efekcie jej notowania systematycznie podążały w górę, aczkolwiek momentum strony popytowej nieco wyhamowało w ostatnim czasie.


W przypadku notowań FedEx od ponad roku mamy do czynienia z wyraźnym trendem wzrostowym. Po wyznaczeniu wyższego szczytu w okolicy 201 USD nastąpił zwrot w kierunku poziomu 184,50 USD. W tym miejscu wytworzył się nowy niższy dołek. Dlatego też zgodnie z sekwencją wzrostową powinniśmy teraz oczekiwać odbicia w stronę nowych maksimów. Niemniej jednak poprzednia dzienna świeca posiada stosunkowo długi górny knot, co może wskazywać, że przed wznowieniem wzrostów może dojść o re-testu linii trendu.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

BMO Capital podniósł ocenę spółki FedEx z „równa rynkowi” do „lepsza niż rynek”. Firma ma skorzystać na ogólnej poprawie sytuacji amerykańskiej gospodarki. Ma to wpłynąć na podwyższenie marży operacyjnej oraz na ustabilizowanie fundamentów przedsiębiorstwa. Co więcej, FedEx ma w kolejnych latach zmniejszyć wydatki kapitałowe, co powinno pozytywnie się odbić na przepływach pieniężnych. Dom maklerski podniósł cenę docelową dla walorów spółki z 210 do 220 USD, co daje niemal 30 USD potencjału do wzrostu w stosunku do bieżącej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here