Naga Marketsfedex-ccNajwiększą spółką z Wall Street, która opublikuje w tym tygodniu wyniki finansowe będzie FedEx. Zdaniem większości inwestorów amerykańskiemu gigantowi z branży transportowej uda się powiększyć zyski i przychody w porównaniu do ubiegłego roku.


FedEx zaprezentuje raport finansowy za I kwartał swojego roku obrotowego po zakończeniu wtorkowej sesji na nowojorskiej giełdzie. Konsensus zakłada, że EPS wyniesie 2.78 USD, a przychody ukształtują się na poziomie 12.30 mld USD. Jeśli rynkowe oczekiwania się potwierdzą, będzie to oznaczać sporą poprawę wyników spółki w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku, kiedy to wypracowała ona EPS na poziomie 2.42 USD. Publikacje bezpośrednich konkurentów firmy, w tym UPS, wskazują na dobrą kondycję całej branży transportowej i kurierskiej.

FedEx powinien zaraportować lepsze przychody z tytułu usług przewozowych typu premium dzięki prężnie rosnącemu sektorowi e-commerce. Niemniej jednak publikacji towarzyszyć będzie pewna doza niepewności, ponieważ sprawozdanie będzie zawierać koszty związane z przejęciem spółki TNT Express, co może wpłynąć niekorzystnie na jej wyniki.

Rynek będzie także zwracać uwagę na wskaźniki związane z marżami – w ostatnim roku obrotowym całkowita zyskowność sprzedaży wzrosła o cały punkt procentowy do 10%. Patrząc na rekomendacje domów maklerskich, aż 17 z 25 zaleca zakup walorów spółki. Średnia docelowa cena prognoz to 181 USD, co daje 14% potencjału dla wzrostów w stosunku do obecnej wyceny rynkowej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

fdx-us_09_09-19_09Notowania spółki osiągnęły szczyt na poziomie 185 USD w czerwcu 2015 r. Od tego momentu akcje firmy potaniały o ponad 25 USD. W tym roku popyt dwukrotnie forsował poziom 169 USD, który wcześniej służył za istotne wsparcie. Za każdym razem były to bezskuteczne ataki. W efekcie na interwale D1 wyrysowała się formacja podwójnego szczytu. Jej potencjalny zasięg wypada w okolicy tegorocznych minimów w okolicy 121 USD. Taki scenariusz potrzebowałby wsparcia w postaci rozczarowujących wyników. W przeciwnym razie popyt może jeszcze raz wysilić się na test oporu przy 169 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here