Naga Markets

FedEx planuje cięcia kosztów do 2,7 miliarda USD!FedEx Corporation ogłosił w czwartek oszczędności w wysokości od 2,2 do 2,7 miliarda dolarów w nadchodzącym roku fiskalnym i powiedział, że w styczniu podniesie stawki wysyłki dla usług lotniczych i naziemnych, po tym, jak przekazał, że nastąpiło spowolnienie wolumenu i osłabienie warunków ekonomicznych.

FedEx podnosi stawki!

Kadra kierownicza podczas FDX w trakcie telekonferencji na temat wyników finansowych w dalszej części dnia stwierdziła, że wyższe stawki były reakcją na inflację. Dyrektor generalny giganta dostaw paczek, zapytany przez analityków, wyraził zaufanie do obecnego zespołu wykonawczego i powiedział, że firma jest przygotowana na szczytowy sezon dostaw w okresie świątecznym, nawet jeśli będzie podnosić ceny.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Powiedział jednak, że nie przewidział „ogromnej inflacji kosztów”, która dotknęła w zeszłym roku. A dyrektorzy powiedzieli, że spodziewają się, że poziom popytu obserwowany pod koniec sierpnia – kiedy stwierdzili, że stawki spot dla transportu morskiego i lotniczego w niektórych częściach Azji gwałtownie odbiły na południe – utrzymają się przez resztę roku.

Dyrektor generalny Raj Subramaniam powiedział, że firma prowadziła skomplikowaną operację, co utrudnia szybsze reagowanie na warunki panujące w powietrzu i na ziemi, gdy popyt słabł. „Między działaniami, które możemy podjąć w celu zmniejszenia sieci przesyłu liniowego, występuje opóźnienie czasowe” — powiedział. „To wszystko”.

Plany cięcia kosztów FedEx – opublikowane wcześniej niż planowano wcześniej w czwartek z powodu tego, co zarząd nazwał „problemem technicznym” – podążały za ogłoszonymi w zeszłym tygodniu wynikami kwartalnymi, które zaskoczyły Wall Street i wzbudziły głębsze obawy o firmę i amerykańską gospodarkę.

Cięcia, które dodały konkretne dane do planów redukcji kosztów ogłoszonych w zeszłym tygodniu, będą w dużej mierze wynikiem dużej, międzynarodowej działalności ekspresowej FedEx, która oferuje nocne i przyspieszone dostawy lotnicze i lądowe w USA i za granicą.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułOferta Torpolu na 691 mln zł brutto najwyżej punktowana w przetargu PKP PLK
Następny artykułWig20 zyskuje 0,3% po 6 godzinach czwartkowej sesji! Analiza: CD Projekt, Kety, Mirbud, ATT
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here