Naga Markets

FedEx dostarczył słabe dane. Kurs spada o 20%!Akcje FedEx spadały po tym, jak firma podwójnie rozczarowała inwestorów w czwartek, ogłaszając słabe wyniki kwartalne wcześniej niż oczekiwano, jednocześnie wycofując całoroczne prognozy finansowe. Akcje spadły o 20% w obrocie przedrynkowym po tym, jak FedEx poinformował, że zarobił 3,44 dolara na akcję z 23,2 mld dolarów sprzedaży w pierwszym kwartale podatkowym 2023 r., który zakończył się w sierpniu. Wall Street liczyła na 5,10 USD zysku na akcję, ze sprzedażą na poziomie 23,5 mld USD.

Spowolnienie gospodarcze na świecie rodzi problemy dla FedEx

Gospodarka zwalnia. Problemem są również koszty. Firma zamierza zamknąć ponad 90 biur FedEx, spowolnić zatrudnianie i skonsolidować niektóre operacje sortowania paczek, między innymi, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Wszystko to doprowadziło do tego, że FedEx wycofał swoje prognozy finansowe na cały rok. W czerwcu firma podała, że ​​spodziewa się zarobić od 22,50 do 24,50 USD na akcję.

Wyniki były znacznie gorsze, niż myśleliśmy” – napisał w czwartkowym raporcie analityk Citi, Christian Wetherbee. 6 września Wetherbee obniżył rating akcji do Trzymaj z Kupuj. Dział przesyłek ekspresowych FedEx nie sprawdził się w jego szacunkach, a dział przesyłek FedEx Ground, który zapewnia niższe koszty dostawy przesyłek w określonym dniu, również zawiódł. Działalność frachtowa FedEx była lepsza, niż oczekiwał Wetherbee.

„Chociaż te wyniki są rozczarowujące, agresywnie przyspieszamy wysiłki w zakresie redukcji kosztów i oceniamy dodatkowe środki w celu zwiększenia produktywności, zmniejszenia kosztów zmiennych i wdrożenia inicjatyw w zakresie redukcji kosztów strukturalnych” — powiedział dyrektor generalny Raj Subramaniam w komunikacie prasowym. „Wysiłki te są zgodne ze strategią, którą nakreśliliśmy w czerwcu, i jestem przekonany, że zrealizujemy nasze cele finansowe na rok budżetowy 2025”.

FedEx chce zwiększyć zysk operacyjny o 3 mld USD do 4,5 mld USD w porównaniu z rokiem podatkowym 2022, kiedy zarobił około 6,9 mld USD.

Inwestorzy nie myślą teraz o długoterminowej perspektywie. Akcje spadają, a przez czwartkowy handel akcje FedEx spadły o około 21% od początku roku. Indeksy S&P 500 i Dow Jones Industrial Average spadły odpowiednio o 18% i 15%. Rekomendacje dla akcji FedEx zostały obniżone przez co najmniej czterech analityków od czasu opublikowania swoich wyników.

XTB

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here