Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Obniżka stóp procentowych o 25 pb i do przedziału 1,75-2,00 procent – w tej kwestii raczej panuje zgoda wśród inwestorów, ale kontrowersji jednak nie brakuje. Nie dość, że rynek jest mocno podzielony w kwestii retoryki i przyszłych kroków władz monetarnych, to jeszcze w samym FED nie ma zgody co do wysokości cięć.


Dom Maklerski TMS Brokers zakłada, iż prezes Fed zapowie, że polityka będzie prowadzona w sposób gwarantujący podtrzymanie ożywienia. Taka kombinacja może negatywnie wpłynąć na dolara. Spodziewamy się też dość pozytywnej oceny kondycji gospodarki i podkreślania, że nie zmierza ona ku recesji.

Prognozy co do decyzji FED

Jest to komunikat, na który czeka świat finansów, ponieważ na koniec lipca amerykański bank centralny zakończył redukcję bomby bilansowej i obniżył poziom stóp procentowych pierwszy raz od grudnia 2008 roku. Była to odpowiedź na globalny kryzys finansowy, inflację i rosnące zagrożenia związane m.in. polityką administracji Trumpa i wojnami handlowymi. W rezultacie giełda odczuła uderzenie.

By pomóc uniknąć podobnych sytuacji TMS Brokers zaprasza do przeczytania analizy, która pozwoli rozeznać się w gąszczu powiązanych z decyzją FED informacji. By dowiedzieć się więcej TMS Brokers zaprasza do śledzenia relacji z tego wydarzenia w serwisie NonStop.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here