Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem w ostatnich godzinach handlu była publikacja tzw. Beżowej Księgi. Z raportu wynika, że gospodarka USA kontynuuje wzrost w umiarkowanym tempie, a perspektywy gospodarcze są pozytywne. Tym samym, bank centralny może kolejny raz skłonić się do kontynuacji ograniczania zakupów aktywów na rynku.

Pozytywne przesłanki do…

Ze szczegółowego badania publikacji wynika, że wydatki konsumentów były wyższe, przetwórstwo przemysłowe nadal stopniowo wzrasta, natomiast sytuacja na rynku nieruchomości poprawia się, co wskazuje na rosnącą presję dla Fedu, aby nadal realizować plan ograniczający zakupy obligacji w minimalnych krokach(reedukacja skupu o 10 mld USD miesięcznie. Ewentualna modyfikacja zakresu cięcia będzie uzależniona od „forward guidance”, czyli prognoz makroekonomicznych kraju, które zostaną przedstawione w marcu. Uwaga inwestorów powinna koncentrować się również na obecnych informacjach makro. W czwartek będzie to raport z rynku pracy. O godz. 14.30 zostanie odczytana liczba „nowych bezrobotnych”. Konsensus rynkowy zapowiada wpłynięcie 326 tys. wniosków dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu. Jest szansa na pozytywne zaskoczenie, dlatego inwestorzy mogą zajmować pozycje długie w dolarze.

EUR/USD – 1,3609

Sytuacja techniczna na rynku EUR/USD nadal pozostaje bez zmian, co oznacza, że kurs pary walutowej nadal porusza się w korekcie spadkowej. Na wykresie intraday obserwujemy kształtowanie się potencjalnej formacji flagi z dolnym ograniczeniem w okolicy 1,3580. Finalizacja tej figury nastąpi w momencie przełamania tego poziomu. Wydaje się, że powinno to nastąpić w trakcie dzisiejszej sesji, co praktyce może przełożyć się na spadek notowań do 1,3540 i w dłuższej perspektywie do 1,3440. Katalizatorem umocnienia dolara mogą być dane makro z 14.30.

GBP/USD – 1,6344

Na kontynuację spadku notowań należy być przygotowanym w przypadku pary GBP/USD. Obecnie na rynku nie pojawiły się żadne sygnały, które mogą zmienić dotychczasowy bieg notowań. Tym samym uwaga inwestorów powinna skupiać się na najbliższym ograniczeniu 1,6320. Przełamanie tego poziomu otworzy niedźwiedziom drogę w rejon 1,6220.

USD/CHF – 0,9083

Wyraźny impuls wzrostowy pojawił się na rynku USD/CHF. Ma to bezpośredni związek ze wstępnym sygnałem kupna, który pojawił się 3 stycznia. Nastąpiło wtedy przełamanie średnioterminowej linii trendu spadkowego. Potwierdzeniem siły byków będzie wyjście powyżej strefy 0,9110-0,9125, gdzie znajduje się lokalna bariera podażowa. W tym przypadku jestem optymistą i liczę na sforsowanie tego poziomu i dalszy raj popytu do 0,9225.

Autor: Krzysztof Wańczyk https://krzysztofwanczyk.bblog.pl/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here