Naga MarketsDeterminacja Rezerwy Federalnej (Fed), aby zwiększyć inflację i zobaczyć dalsze silne wzrosty zatrudnienia, może w krótkim okresie wspierać transakcje reflacyjne i osłabiać dolara. Niemniej jednak Danske Bank nie postrzega tej polityki jako trwałej i prognozuje, że w drugiej połowie nastąpi gwałtowna korekta wraz ze skokiem kursu dolara i stratami na rynkach akcji, gdy Fed będzie zmuszony stawić czoła zagrożeniu inflacyjnemu. Z kolei eksperci z Rabobanku oczekują spadku pary EUR/USD do poziomu 1,15.

  • Jerome Powell utrzymuje bardzo gołębie stanowisko i naciska na dalsze wzrosty zatrudnienia i inflacji
  • Mogą upłynąć od 3 do nawet 6 miesięcy, zanim Fed zacznie mówić o redukowaniu programów stymulujących
  • Dolar może znaleźć wsparcie w najbliższej perspektywie dzięki silnym danym makroekonomicznym
  • Silny wzrost w USA na krótko wesprze dolara. EUR/USD spadnie do 1,15

Kurs EUR/USD: sprzedaż kursu w okolicach 1,21-1,22 – Danske Bank

Analitycy Danske Banku radzą, by sprzedawać każdy impuls wzrostowy, który dotrze w rejon 1,21 – 1,22 na parze EUR/USD. Bank zauważa, że ​​prezes Fed, Jerome Powell, utrzymał bardzo gołębie stanowisko i naciska na dalsze wzrosty zatrudnienia i inflacji. Biorąc pod uwagę, że Powell otwarcie wezwał do dalszego solidnego odbicia w zatrudnieniu, Danske na razie nie spodziewa się żadnej zmiany stanowiska banku centralnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
W praktyce oznacza to, że mogą upłynąć od 3 do 6 miesięcy, zanim Fed zacznie mówić o redukowaniu programów stymulujących. Podczas gdy ta narracja dominuje na rynkach, dolar może dalej tracić na wartości wraz ze wzrostem cen akcji i walut surowcowych – napisano w raporcie.

Zakładając jednak, że gospodarka USA utrzyma silny wzrost, ekonomiści są przekonani, że Fed będzie musiał zareagować stopniowym wycofywaniem bodźców. Do tego czasu jednak presja inflacyjna prawdopodobnie jeszcze bardziej wzrośnie, zwiększając ryzyko gwałtownej reakcji z wyższymi zmiennościami i gwałtownym wzrostem rentowności obligacji.

Kurs EUR/USD spadnie do 1,19 w kolejnym miesiącu – Rabobank

Wydaje się, że w czwartek inwestorzy ignorują rosnące oznaki inflacji, ponieważ dolar i giełdy utrzymują się na stabilnych pomimo rosnących obaw o wyższe ceny. Jane Foley, starszy strateg w Rabobanuk, spodziewa się, że debata o inflacji obniży kurs EUR/USD do 1,19 w ciągu następnego miesiąca.

Przy konsensusie rynkowym wskazującym na wzrost o 995 tys. dla kwietniowej liczby płac w sektorze pozarolniczym i przy kilku prognostach spodziewających się liczby znacznie powyżej miliona, dolar może nadal znajdować dobre wsparcie w najbliższej perspektywie – wskazano w raporcie.

Po zakończeniu tego tygodnia rynek dolar najprawdopodobniej będzie nadal analizował czy pogląd Fed, że inflacja będzie przejściowa, jest słuszny.

Biorąc pod uwagę wrażliwość rynku na tę kwestię, dostrzegamy ryzyko, że debata o inflacji sprowadzi kurs EUR/USD z powrotem do 1,19 w ujęciu miesięcznym – dodano.

invest

W ocenie eksperta zakończenie debaty o inflacji zajmie trochę czasu. W międzyczasie prawdopodobne jest, że banki centralne świadomie zdecydują się pozostać w tyle za krzywą rentowności, aby w końcu pozwolić na większe pole do „normalizacji” stóp procentowych.

Spodziewamy się, że debata o inflacji doprowadzi do chwilowego wsparcia dla dolara – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | kurs bitcoin | gpw biomed | bitcoin notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here