Naga MarketsKurs dolara silnie odrabia straty w ostatnich dwóch dniach. Co jest powodem? Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Chińskie władze rozważają wprowadzenie ograniczeń w eksporcie metali ziem rzadkich do USA
  • W przestrzeni G-10 najgorzej radzą sobie korona szwedzka, frank, euro, oraz korona norweska
  • Dzisiaj kluczowym tematem dla rynków będzie wieczorna publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia FED w styczniu

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) poniżej 1,21

Wprawdzie wątek chiński nie jest dalej ciągnięty w mediach, czy też w wypowiedziach polityków (przypomnę, że wczoraj nad ranem po rynku krążyły spekulacje, że chińskie władze rozważają wprowadzenie ograniczeń w eksporcie metali ziem rzadkich do USA), ale w środę na rynkach jest bardziej nerwowo za sprawą dalszych wzrostów rentowności amerykańskich obligacji. Dynamika ruchu staje się coraz wyraźniejsza.

Wczoraj dla papierów 10-letnich oscylowaliśmy przy 1,25-1,26 proc., a dzisiaj wybiliśmy 1,30 proc. dochodząc do 1,34 proc. Czy powodem mogłyby być spekulacje dotyczące zmniejszenia zaangażowania Chin w amerykański dług chociażby poprzez opuszczenie planowanych na ten rok aukcji o wartości… setek miliardów dolarów? Mogłyby, gdyby takowe się pojawiły. Na razie nic takiego nie ma miejsca – powiedział analityk BOŚ.

Zamieszanie na rynku długu zwiększa presję na rynki akcji, a także podbija notowania dolara. Zmiany nie są jednak szczególnie duże. Słabo wypadają waluty naszego regionu. W przestrzeni G-10 najgorzej radzą sobie korona szwedzka, frank, euro, oraz korona norweska. Najlepiej zachowuje się jen (reaguje bardziej na gorszy sentyment na rynkach), oraz dolar australijski.

Dzisiaj kluczowym tematem dla rynków będzie wieczorna publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia FED w styczniu. Wczoraj agencje opublikowały wypowiedzi dwóch pań z FED (Daly i George), które dały do zrozumienia, że jakakolwiek dyskusja nt. ograniczeń w skali skupu aktywów, byłaby przedwczesna. Problem w tym, że rynek jakoś tej narracji za bardzo nie kupuje – dodał.

Po tym jak wczoraj EURUSD zaliczył falstart z wybiciem ponad 1,2135 i nie zdołał przetestować okolic 1,2176, dzisiaj zaliczamy wyraźny zjazd poniżej 1,21, a więc także wsparcia przy 1,2090. Notowania zbliżyły się jednak w ważne okolice 1,2060, które mogą zatrzymać tempo spadków, choć to czy je odwrócą to zależeć będzie bardziej od globalnego sentymentu wokół dolara.

A tutaj wpływ na to mogą mieć dzisiejsze zapiski FED, czy też jakieś ewentualne polityczne doniesienia dotyczące relacji amerykańsko-chińskich, które mogłoby wpłynąć na globalny sentyment – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti notowania | rekomendacje giełdowe | kurs kryptowalut | wykres cen bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here