Naga MarketsFed uśmierci rynek obligacji amerykańskich? Jak zareaguje dolar?
Ujęcie z konferencji prasowej Jerome Powella (Fed), źródło: YouTube

Yield Curve Control (YCC) czyli polityka kontroli krzywej rentowności to temat o którym spekuluje się przy okazji komentowania przyszłych działań Fed. Czy amerykańska Rezerwa zdecyduje się na tak drastyczny krok i jak może on wpłynąć na wycenę amerykańskiego dolara oraz Wall Street? Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Orbex.

  • W ramach YCC, Fed skupiałby się na długoterminowych stopach zobowiązując się jednocześnie do zakupu obligacji z dłuższym terminem wygasania utrzymując stopy procentowe na oczekiwanym przez siebie poziomie
  • Miałoby to pozwolić na stymulację gospodarki w momencie, gdyby ujemne stopy w krótkim terminie okazałyby się niewystarczające

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy przerywa 6. tygodni wzrostów w obliczu skoku zapasów
Następny artykułEpidemia Covid-19 zmniejszyła popyt na pracowników
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here