Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicJak zauważa Goldman Sachs, ryzykowne aktywa w ostatnich latach silniej reagują na jastrzębie wstrząsy monetarne ze strony Rezerwy Federalnej (FED). Powodem tego stanu rzeczy według GS jest utrata przez FED przewagi w prognozach.

Z noty datowanej na 20 kwietnia 2019 roku, ekonomiści Goldman Sachs zwracają uwagę na zmniejszenie relatywnej przewagi prognostycznej Fed do prywatnych ekonomistów, których liczba oraz jakość pracy wciąż wzrasta, przez co trudniej jest pokonać “mądrość tłumu”.

Negatywne reakcje rynku na jastrzębie zmiany w polityce monetarnej

Rynki reagują teraz bardziej negatywnie na jastrzębie wstrząsy w polityce monetarnej, za które uznaje się m.in. podwyżkę stóp procentowych lub zapowiedź takiej podwyżki, a konsensus prognoz wzrostu teraz (od roku 2000) się obniża, co widać na poniższych wykresach.

Ekonomiści z Goldman Sachs uważają, że spadek efektów informacyjnych może być jedna z przyczyn dodatkowych reaktywnego działania rynków na politykę Fed w ostatnim czasie. “Bez dużych wpływów informacji, giełda powinna zareagować bardziej negatywnie na jastrzębie wstrząsy monetarne. Znajdujemy na to mocne dowody” – twierdzi Jan Hatzius i David Choi z Goldman Sachs.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Grudniowa podwyżka stóp procentowych przez Fed pomogła napędzić krach na rynku. Jednak retoryka Rezerwy Federalnej zmieniła się na gołebią z uwagi na niepokojące dane płynące z amerykańskiej gospodarki.

Zobacz też: Elon Musk: Tesla buduje „najlepsze mikroprocesory na świecie”, Nvidia niepotrzebna?

Ekonomiści wnioskują z ostatnich decyzji Fed, że polityka monetarna będzie bardziej gołębią i wspierająca wzrost. Natomiast istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna zasugeruje coś negatywnego odnośnie prognoz o czym uczestnicy rynku obecnie nie wiedzą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here