Naga MarketsJerome Powell, prezes FED

Wybuch pandemii koronawirusa przyczynił się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego. Chcąc choć w pewnym stopniu ograniczyć jego gospodarcze skutki, decydenci polityczni zmuszeni zostali do natychmiastowego podjęcia radykalnych działań. W tym celu przedstawiciele wielu banków centralnych obniżyli stopy procentowe i uruchomili szereg programów pomocowych. Teraz, urzędnicy Rezerwy Federalnej wskazują, iż prowadzona przez nich polityka pieniężna będzie łatwa do prowadzenia przez lata.

  • Rezerwa Federalna nie zamierza podnosić stóp proc.
  • Fed zamierza wspierać wzrost zatrudnienia i inflacji
  • Kurs dolara zyskuje wobec koszyka walut G8

Stopy proc. Fed pozostaną bez zmian przez dłuższy czas

Urzędnicy Rezerwy Federalnej wskazali, że ich celem jest obniżenie poziomu bezrobocia. W związku z powyższym, prowadzona przez nich polityka pieniężna będzie łatwa do prowadzenia przez lata, gdyż stopy procentowe utrzymają się na poziomie bliskim zeru, dopóki gospodarka nie osiągnie pełnego zatrudnienia, inflacja nie wzrośnie do 2 proc. i nie będzie na dobrej drodze do umiarkowanego przekroczenia tego poziomu.

– Stopy [procentowe] będą na obecnym poziomie, który jest w zasadzie zerowy, dopóki obserwowana inflacja PCE nie osiągnie 2% – powiedział w rozmowie z Bloomberg Television, wiceprezes Fed, Richard Clarida odnosząc się w ten sposób do preferowanej przez Fed miary cen.

Prezes Fed z Chicago, Charles Evans dodał nawet, że decydanci nawet nie zaczną myśleć o podniesieniu stóp proc. dopóki inflacja nie osiągnie 2 proc.

Bank centralny jest przekonany, że uda się to osiągnąć przed końcem 2023 roku.

Przewodniczący Fed Jerome Powell wskazał w środę, że pomimo częściowego odbicia, przed gospodarką USA jeszcze daleka droga. Miliony osób wciąż pozostają bez pracy w porównaniu z sytuacją, w której gospodarka była w lutym br. Jego zdaniem stopy proc. muszą pozostać na obecnym poziomie, gdyż ożywienie będzie przebiegać szybciej, jeśli będzie wsparcie ze strony Kongresu i Fed.

Kurs dolara rośnie 5. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego już piątą sesję z rzędu. Wskutek tak znacznej deprecjacji, rynek wybił już dołem z formacji kanału wzrostowego, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszych spadków. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby osunąć się nawet do 1,15 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena złota w silnym trendzie spadkowym spada poniżej 1860 dol. za uncję
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) niemal po 4,20 zł w czwartek 24 września
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here