Naga MarketsRezerwa Federalna okazała się bardziej jastrzębia niż oczekiwano, a posiedzenie było najprawdopodobniej pierwszym krokiem Fedu w kierunku „ściągnięcia stopy z gazu”. Ekonomiści z Danske Banku uważają, że wiadomość od FOMC i prawdopodobna ścieżka polityki pieniężnej USA wspierają ich wezwanie do spadku kursu EUR/USD. Prognozują, że kurs głównej pary walutowej wyniesie 1,15 za 12 miesięcy. Podobnego zdania są analitycy z Westpac, który oczekują wzrostu indeksu dolara w najbliższych miesiącach.

  • Jastrzębi „pivot” FOMC rzucił indeksowi dolara amerykańskiego bardzo potrzebne koło ratunkowe
  • Mediana kropek Fed sygnalizuje dwie podwyżki stóp do 2023 r., a siedmiu z 18 członków FOMC sygnalizuje co najmniej jedną podwyżkę już w przyszłym roku
  • Fed będzie coraz bardziej jastrzębi w nadchodzących miesiącach, aby faktyczne ograniczanie rozpoczęło się w IV kw. 2021 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro (EUR/USD) spadnie w kierunku 1,15 – Danske Bank

Myliliśmy się, myśląc, że to posiedzenie Fed nie będzie znaczące, ponieważ Fed był bardziej jastrzębi niż oczekiwano. Mediana kropek Fed sygnalizuje dwie podwyżki stóp do 2023 r. (spodziewaliśmy się, że Fed zasygnalizuje jedną), a siedmiu z 18 członków FOMC sygnalizuje co najmniej jedną podwyżkę już w przyszłym roku. To spotkanie było prawdopodobnie pierwszym krokiem Fedu, który zdjął nogę z gazu, przy założeniu, że akcje i oczekiwania inflacyjne utrzymają się, a wzrost zatrudnienia się wzmocni – napisano w raporcie.Eksperci spodziewają się, że Fed będzie coraz bardziej jastrzębi w nadchodzących miesiącach, aby faktyczne ograniczanie rozpoczęło się w IV kw. 2021 r. W ich ocenie tapering zostanie zakończony latem 2022 r. Oczekują pierwszej podwyżki stóp w połowie 2022 r.

Ogólnie rzecz biorąc, widzimy stąd drogę do zwężania się, podwyżek stóp i łagodnego zacieśniania płynności w nadchodzących latach – dodano.

Analitycy nadal spodziewają się spowolnienia tempa ekspansji w sektorze produkcyjnym (spadające indeksy PMI) i przesunięcia w kierunku dolara przy lekkim ograniczeniu tempa inflacji. Ich zdaniem takie wyniki makro i finansowe będą wiązały się z presją spadkową dla EUR/USD z obecnego wysokiego poziomu i nadal prognozują poziom 1,19 za 3 miesiące i 1,15 za 12 miesięcy.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Indeks dolara amerykańskiego wzrośnie powyżej 92-93 – Westpac

Jastrzębi „pivot” FOMC rzuca indeksowi dolara amerykańskiego bardzo potrzebne koło ratunkowe. Według ekonomistów z Westpac, jest mało prawdopodobne, by DXY w najbliższym czasie powrócił do poziomów poniżej 90. Prognozują wzrost w kierunku 92-93 w nadchodzących tygodniach.

Dolar jest w znacznie zdrowszym miejscu, gdy Fed zbliża się do wyjścia z ultra luźnej polityki. Aktywnie toczą się dyskusje na temat zmniejszania programów stymulacyjnych, a duża część FOMC przyspieszyła harmonogram podwyżek stóp procentowych. Mediana przewiduje dwie podwyżki do końca 2023 r. To przybliża Fed do cen rynkowych – wskazano w raporcie.

W ocenie strategów powrót do handlu poniżej 90 dla DXY wydaje się mało prawdopodobny w najbliższym czasie. Z drugiej strony istnieje możliwość wielodniowego wzrostu w kierunku 92-93, aby zbliżyć DXY do spreadów rentowności. Jednak dalszy ruch w górę wydaje się mało prawdopodobny.

Oczekiwania Fedu dotyczące zacieśniania się prawdopodobnie będą musiały posunąć się jeszcze dalej, do 2022 r. (na tym etapie jest to bardzo mało prawdopodobne), a działania Fed prawdopodobnie pozostaną w tyle banków centralnych z G10 – podsumowano.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig notowania | notowanie funta | bml notowania | btc kurs wykres | pgnig akcje | wykres nasdaq | s&p 500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here