Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

W minioną środę odbyło się posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), w trakcie którego Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) postanowił utrzymać stopy procentowe na niezmiennym poziomie 0-0,25% i rozpocząć tapering programu luzowania ilościowego (QE) o 15 miliardów dolarów miesięcznie. Ekonomiści Citi wskazują, że Fed był ostrożny w podkreślaniu swojego ‘podejścia do zarządzania ryzykiem’, aby być w stanie działać w przypadku wyższej niż oczekiwana inflacji.

Fed dokona aż trzech podwyżek stóp proc. w 2022 r. 

Ekonomiści Citi nadal pozostają byczo nastawieni do dolara amerykańskiego i oczekują jego aprecjacji. Po środowym posiedzeniu FOMC postanowili oni nawet podnieść swój bazowy scenariusz dla pierwszej podwyżki stóp o 25 pb z grudnia 2022 r. do czerwca 2022 r. Następnie oczekiwane są podwyżki kwartalne, w związku z czym tylko w 2022 r. Fed miałby dokonać trzech podwyżek stóp proc. (po jednej w drugim, trzecim i czwartem kwartale).W związku z powyższym oczekują oni, że notowania pary walutowej USD/CHF wzrosną do końca przyszłego roku do 0,99, co byłoby najwyższym poziomem od grudnia 2019 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się
jak wykorzystać formacje cenowe i formacje świecowe w tradingu

USDCHF Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen notowania | oncoarendi akcje wykres | notowania cleon pharma | kurs franka kantor| famur giełda | kurs akcji famur | kurs liry tureckiej do złotówki | swig80 akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCoinbase pożyczy do 1 mln dol. Nie musisz sprzedawać BTC by wyjść na prostą
Następny artykułJen jest dzisiaj najsilniejszą walutą w przestrzeni G-10
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here