Naga Marketsjerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Analitycy TD Securities podkreślają, że po kulminacyjnym punkcie na czerwcowym posiedzeniu FOMC, przewodniczący Powell i wiceprzewodniczący Williams będą dziś przemawiać, co może stanowić kluczowe wydarzenie dla rynków finansowych. Mazen Issa, starszy strateg FX w TD Securities wskazuje jaki wypływ będzie miało stanowisko Fed na kurs dolara.


Przemówienie Powella o 19:00.  Prezes Fed zaskoczy?

Nie spodziewamy się, aby przewodniczący Fed odbiegł znacząco od środowego gołębiego wydźwięku, jednak może on dostarczyć dodatkowych informacji dotyczących stanowiska Fedu. Z kolei Williams może ujawnić, gdzie jest umiejscowione jego stanowisko na wykresie punktowym i może opisać bardziej swoje strategiczne działanie – napisano w raporcie.

Rynek oczekuje, że sprzedaż nowych domów wzrośnie o 1,8% m/m w maju do 685 tys. w porównaniu z 673 tys. w poprzednim miesiącu. Poprawa sugerowałaby, że sektor mieszkaniowy stopniowo będzie się rozwijał zgodnie z poprawą wniosków o kredyt hipoteczny. Warto zauważyć, iż indeks zaufania konsumentów Conference Board spadł nieznacznie w czerwcu do 131,0 po znaczącym skoku do silnego poziomu 134,1 w maju.

Nie spodziewamy się znacznego odchylenia od scenariusza z zeszłej środy, ale biorąc pod uwagę znaczącą zmianę w nastrojach Fed i wykresie punktowym, będziemy szukać lepszego zrozumienia przyczyn takiej reakcji. Niewątpliwie obecne stanowisko przesunęło się na korzyść większej akceptacji cen rynkowych i panującej „niepewności”, a nie jak dotychczas zależne głownie od danych – dodano.

Zgodnie z tym w ocenie ekspertów mogą pojawić się wskazówki co do tego, czy konieczna będzie obniżka o 50 pb już w lipcu.

Kurs dolara (USD) spadnie do 105,00 JPY?

Mając to na uwadze i panujący zamęt na koniec miesiąca, rynki walutowe powinny pozostać pro-spadkowe na dolarze (USD) w nadchodzących tygodniach. Uważamy, że kurs pary USD/JPY pozostaje na ścieżce korekty nawet do poziomu 105,00, ponieważ coraz więcej inwestorów powinno być przekonanych o zmianie dynamiki stóp i tym samym spreadów między USA, a Japonią. Słabną pozytywne nastroje do ryzyka na co wskazuje zmiana w krajowej alokacji aktywów – podsumowano.

Zobacz również: EBC: Nadchodzi obniżka stóp procentowych o 20 pb oraz QE – prognozy dużych banków

Prognoza kursu dla USDJPY przez analityków TDS
Prognoza kursu dla USD/JPY przez analityków TDS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here