Naga MarketsJerome PowellJerome Powell, który stoi na czele Fedu, wypowiedział się na temat cyfrowego dolara. Mamy w związku z tym złe i dobre wieści.

  • Powell jest otwarty na cyfrowego dolara.
  • Niestety nie chce, by w procesie jego projektowania wzięły udział prywatne firmy.

Fed: za i przeciw

Jerome Powell przemawiał teraz przed Komisją ds. Usług Finansowych. Zadano mu m.in. pytanie o cyfrowego dolara. Wcześniej w mediach pojawiły się pogłoski o tym, że cyfrowy dolar miałby powstać przy współpracy z m.in. Ethereum. Teraz szef Fedu rozwiał te wątpliwości.

Myślę, że jest to coś, co muszą zaprojektować banki centralne. Sektor prywatny nie bierze udziału w tworzeniu podaży pieniądza, jest to coś, co robi bank centralny – powiedział.

Dodał, że w jego odczuciu sami obywatele nie chcieliby, by prywatne firmy stały za tym projektem.

Dobrą wiadomością jest zaś to, że szef Fedu popiera jednak samą ideę cyfrowego dolara. Dodaje też, że konieczne jest jej dokładne przeanalizowanie i zbadanie konsekwencji emisji nowej wersji waluty USA.

Nie przegapić rewolucji technologicznej

Pojawił się też wątek rewolucji technologicznej, jaka zachodzi na naszych oczach.

– Naszym obowiązkiem jest dobrze to zrozumieć i nie obudzić się pewnego dnia i zdać sobie sprawę, że dolar nie jest już światową walutą rezerwową, ponieważ właśnie przegapiliśmy zmianę technologiczną. Nie dopuścimy do tego, ale jednocześnie musimy odpowiedzieć na kilka bardzo poważnych pytań, zanim będziemy chcieli wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego– tłumaczył swoją postawę urzędnik.

Inna sprawa, że sam Donald Trump nie jest przychylny prywatnym przedsięwzięciom na rynku kryptowalut. Niedawno jego były współpracownik ujawnił, że już w 2018 r. chciał uderzyć w rynek BTC, o czym pisaliśmy szerzej w tym miejscu.

Cyfrowy dolar zapewne powstanie, nie jest jasne kiedy i jaką formę będzie miał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here