Naga MarketsMiniatura domu stojąca na biurku, w tle mężczyzna piszący na papierzePunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznaliśmy raport National Association of Realtors (Narodowe Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości; NAR), w którym opublikowano najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dane okazały się zdecydowanie lepsze nie tylko od prognoz, lecz również od poprzednich rezultatów.


Existing Home Sales w górę o 1,9%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo optymistycznych prognoz zakładających wzrost sprzedaży istniejących domów o 1,4% do 5,47 mln., ostatecznie odnotowano jej wzrost aż o 1,9%. Biorąc przy tym jednak pod uwagę ujemną rewizję ubiegło-miesięcznego odczytu (do 5,36 mln z 5,38 raportowanego pierwotnie) finalna ilość domów sprzedanych na rynku wtórnym uplasowała się na poziomie 5,46 mln, co nie sprostało oczekiwaniom analityków.

Zdaniem Lawrence Yun, głównego ekonomisty NAR pomimo historycznie niskich stóp procentowych kredytów hipotecznych, sprzedaż nie wzrosła proporcjonalnie, gdyż na rynku brakuje lokali mieszkaniowych na sprzedaż.

Gorsze niż oczekiwano dane nie są więc wynikiem trudności w zdobyciu finansowania na zakup nieruchomości.

– Dla rodzin myślących o zakupie domu, obecne stawki sprawiają, że klimat na rynkach całego kraju jest niezwykle korzystny. Niskie stopy procentowe sprawiają, że znacznie łatwiej jest zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, a także otwierają różne możliwości wyboru mieszkań dla kupujących – wskazuje John Smaby, prezes NAR.

Kurs dolara wróci do wzrostów?

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek niedawnych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem kanału. Ostatnia deprecjacja dolara amerykańskiego względem australijskiego doprowadziła jednak do re-testu tego poziomu, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków a co za tym idzie aprecjacji USD względem AUD.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H4

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKrypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC
Następny artykułDołącz do Grupy Wolumenowej i dowiedz się jak osiągnąć stabilne wyniki na Forex
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here