Naga MarketsRezerwa Federalna (FED) zdecydowała się w środę podnieść stopę funduszy federalnych trzeci raz w tym roku o 25 punktów bazowych do przedziału 2,00-2,25% co już wcześniej zostało wycenione przez rynek. W efekcie decyzja nie wywołała silniejszej zmienności wśród uczestników rynku, którzy czekają na godzinę 20:30 i konferencję prasową z udziałem Jerome Powella.


Co z czwartą podwyżką i rozkładem „kropek”?

We wrześniowym oświadczeniu FOMC po raz kolejny zawarto informację, że sytuacja na rynku pracy jest stabilna, a ten reprezentuje silną kondycję. Zaktualizowany rozkład „kropek” (ang. dot plot), czyli rozkładu prognoz poszczególnych członków FEDu odnośnie przyszłego poziomu stóp procentowych pokazuje, że zdecydowana większość wierzy w jeszcze jedną podwyżkę w tym roku (do przedziału 2,25-2,50%). Według rynków ta miałaby mieć miejsce w grudniu – jednym z najpopularniejszych miesięcy w ujęciu historycznym do podwyżek stóp.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z oświadczenia zniknęło odniesienie do “dostosowawczej” polityki pieniężnej, co przez obserwatorów rynkowych zostało odebrane jako gołębia zmiana. Oznacza bowiem, że FED zbliża się do “neutralności” w swojej polityce pieniężnej, co może przekładać się na mniejszą ilość lub wolniejsze podwyżki stóp procentowych. “Dostosowawcza” polityka sugerowała natomiast, że “neutralność” jest nadal odległym stanem, do którego Rezerwa Federalna chce jak najszybciej dotrzeć.

Zaktualizowane prognozy PKB sugerują wzrost w 2018 do 3,1% (poprzednio 2,85), utrzymanie stopy bezrobocia na zbliżonych poziomach do obecnych oraz dynamiki inflacji na 2,1%

USD na nowych minimach sesyjnych, reakcja ograniczona

W pierwszej chwili po publikacji decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych Eurodolar testował maksima z poniedziałku pokrywające się z dziennym pivotem R1. Większość ruchu została jednak zniesiona, a dotychczasowy opór – Pivot Point i 33 SMA – stanowi wsparcie dla ceny przed konferencją z udziałem Jerome Powella:

EUR/USD H1

Tak jak zapowiadali analitycy sama decyzja ws. stóp była rynkom doskonale znana. Większość zmienność może wywołać konferencja prasowa i wskazówki odnośnie potencjalnej, czwartek podwyżki w grudniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here