Naga Markets
Jerome Powell, przewodniczący FED
Jerome Powell, prezes FED

W dniach 13-15 marca 2019 roku Bloomberg przeprowadził badania wśród ankietowanych przez siebie ekonomistów. Wynika z nich, że zdaniem respondentów, amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) jeszcze raz w tym roku podniesie stopy procentowe po czym zakończy obecny cykl podwyżek.


Kolejna podwyżka stóp dopiero we wrześniu

Mediana odpowiedzi ekonomistów wskazuje na jeszcze jedną podwyżkę stóp procentowych we wrześniu 2019 roku. Warto jednak przypomnieć, że jest to gołębia zmiana wobec oczekiwanych jeszcze w trakcie grudniowego sondażu, dwóch podwyżek w 2019 r. Ekonomiści zaznaczyli również, że prawdopodobnie wrześniowa podwyżka stopy referencyjnej do 2,75 procent będzie ostatnią w tym cyklu podwyżek.

Żaden z 32 respondentów nie podjął się przewidywania zmiany kursu, kiedy Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) zbierze się w Waszyngtonie w dniach 19-20 marca. Urzędnicy Fed wielokrotnie sygnalizowali, że są zadowoleni z tego, że w tym miesiącu stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Fed obniży prognozy gospodarcze

Ekonomiści przewidują również, że decydenci polityczni obniżą swoje własne prognozy dotyczące ścieżki stóp procentowych, eliminując jedną z wcześniej przewidywanych podwyżek. Spodziewają się jedynie skromnych zmian w prognozach gospodarczych FOMC w porównaniu z grudniowymi, w tym obniżenia prognozy wzrostu PKB w 2019 r. do 2,2 proc. z 2,3 proc. prognozowanego poprzednio.

Zobacz także: EBC: Brak podwyżek stóp w tym roku, ujemna rewizja prognoz gospodarczych

Respondenci zwracają jednak uwagę, że czynnikiem warunkującym rezygnację Rezerwy Federalnej z kolejnych podwyżek stóp procentowych nie będzie krytyka takiego działania za strony prezydenta Donalda Trumpa lecz przede wszystkim słabnące perspektywy dot. wzrostu gospodarczego i inflacji, co jednocześnie określili jako największe zagrożenie dla amerykańskiej gospodarki w 2019 r.

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w skutek trwających od 8 marca br. wzrostów kurs euro umocnił się wobec dolara amerykańskiego o 1,63%. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy kolejnego testu linii tendencji spadkowej (żółta strefa). Biorąc jednak pod uwagę, że dotychczas opór ten pozostaje niepokonany, niewykluczone, że i tym razem w jego okolicy pojawi się większa reakcja podażowa. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBorzdyńska (PGE Narodowy): Jesteśmy nie tylko stadionem, ale wielofunkcyjną areną
Następny artykułKurs funta (GBP) czeka na głosowanie ws. Brexitu. Kurs euro i dolara na dane makro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here