Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicPo ostatniej konferencji FEDu w styczniu, inwestorzy odebrali wystąpienie Powella jako gołębie, oznaczające zaprzestanie normalizacji polityki pieniężnej, co wspierało rynek akcyjny na początku 2019 roku. Eksperci z dużych banków uważają, iż Rezerwa Federalna może zdecydować się na podwyżki stóp procentowych w tym roku pod warunkiem, że inflacja przekroczy cel banku na poziomie dwóch procent. Jak wpłynie to na dalszy kurs pary walutowej EUR/USD?


Zobacz również: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

FED podniesie stopy, gdy inflacja i PKB przekroczy 2% – UBS

Logo banku UBS na budynkuZdaniem zespołu analityków z Union Bank of Switzerland (UBS), amerykański FED prawdopodobnie podniesie stopy w momencie, gdy inflacja przekroczy 2% oraz dodatkowo wzrost gospodarki będzie również powyżej tego poziomu.

Eksperci zauważają, że wzrost płac zwiększa presję inflacyjną, a rynek pracy w USA jest nadal bardzo silny. Wzrost płac wynosi obecnie od 3,5% do 4,0%. Firmy nie tylko muszą płacić więcej, aby przyciągnąć nowych pracowników, ale także aby powstrzymać dotychczasowy personel przed wyjazdem za granicę. W każdej dużej gospodarce koszty pracy stanowią ponad dwie trzecie wszystkich kosztów firmy, więc ma to ogromne znaczenie.

Jednak wyższe koszty nie zawsze oznaczają wyższą inflację. Firmy mogą obniżyć marże, jeśli nie są pewne, że mogą przenieść koszty na klientów – stwierdzono w raporcie.

Zespół UBS spodziewa się również, że globalny wzrost zysków kapitałowych będzie wolniejszy niż globalny wzrost gospodarczy w 2019 roku, co sugeruje, że zyski mogą rosnąć wolniej niż gospodarka.

Dzisiaj inflacja w USA jest na normalnym poziomie – zgodnie ze średnią długoterminową. W pewnym momencie wzrost cen powinien umożliwić FEDowi podniesienie amerykańskich stóp procentowych. Jednak inwestorzy mogą rozważać jak inflacja kosztu pracy wpłynie na zyski – dodano.

Kurs euro i kurs dolara – prognoza Commerzbanku

budynek commerzbankuKaren Jones, analityk z Commerzbanku sugeruje, że w przypadku pary EUR/USD mamy do czynienia z możliwą aprecjacją euro, co powinno doprowadzić do odreagowania w górę z obecnego poziomu. Jones zauważa jednak, iż spadki, które trwają od początku lutego otwierają również drogę do zeszłorocznego minimum 1.1216.

Ekspert wskazuje, że presja sprzedających zostanie wyhamowana dopiero po trwałym przebiciu oporu 1.1342. Umożliwiłoby to test oporu wyznaczonego przez średnią kroczącą MA200 na poziomie 1.1522. Kolejne ważne opory to 1.1623 (szczyt z połowy października 2018 r.) oraz 1.1702 (MA 55 na interwale tygodniowym).

Z drugiej strony poniżej dołka 1.1216 znajduje się wsparcie będące zniesieniem 61,8% Fibonacciego w okolicach 1.1186.

Spojrzenie długoterminowe Karen Jones: Wzrost powyżej 1.1623 potwierdziłby odwrócenie trendu i otworzyłby drogę do testu poziomu 1.1702.

Zobacz również: Polityka FEDu, wątpliwy termin Brexitu, wojna handlowa i kurs EUR/USD – komentują duże banki

FED podniesie stopy pod pewnym warunkiem. Co dalej z kursem EUR/USD – ocenia UBS i CommerzbankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here