Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,14. Podwyżki stóp w USA dopiero w 2025 r.Po środowym komunikacie FOMC analitycy BBVA oczekują, że amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe najwcześniej w 2025 r. W ich ocenie ryzyko niskich stóp procentowych w USA przez dłuższy okres pozostaje wysokie. Jednocześnie eksperci z Rabobanku prognozują spadek pary EUR/USD do poziomu 1,16. „Edek” zakończył miniony tydzień nieco powyżej poziomu 1,18.

  • Stopy procentowe w USA pozostaną na poziomie zerowym na czas nieokreślony
  • Długoterminowe stopy zwrotu pozostaną znacznie poniżej historycznej średniej przez dłuższy okres
  • Fundamenty wpływające zarówno na euro, jak i dolara amerykańskiego zmieniły się znacząco od marca
  • EUR/USD spadnie do 1,16, a następnie do 1,14 w najbliższym półroczu

Fed: Pierwsza prognoza podwyżki stóp przeniesiona na 2025 r. – BBVA

Zmiana w prognozowaniu Fed na przyszłość sygnalizuje, że stopy procentowe pozostaną na poziomie zerowym przy dolnej granicy na czas nieokreślony i pozostaną poniżej wartości neutralnej nawet po osiągnięciu celów banku centralnego.

W oparciu o najnowsze oświadczenie i zmiany w długoterminowych celach komisji i strategii polityki pieniężnej skorygowaliśmy naszą prognozę stóp procentowych, przy czym pierwsza podwyżka stóp będzie miała miejsce dopiero w 2025 r. – napisano w raporcie.

Oznacza to, że długoterminowe stopy zwrotu pozostaną znacznie poniżej historycznej średniej przez dłuższy okres. Jeśli sytuacja gospodarcza zaskoczy pozytywnie, podwyżka stóp procentowych może nastąpić wcześniej, prawdopodobnie w 2024 r.

Jednak biorąc pod uwagę długotrwałe skutki Covid-19, zwiększoną niepewność amerykańskiej polityki i oczekiwaną umiarkowaną poprawę warunków na rynku pracy, inflacji i słabe oczekiwania wynikające z głębokiej recesji, ryzyko niskich stóp procentowych przez nawet dłuższy okres pozostaje wysokie – dodano.

EUR/USD: spadek do 1,16 w perspektywie trzech miesięcy – Rabobank

Według analityków z Rabobanku, fundamenty wpływające zarówno na euro, jak i dolara amerykańskiego zmieniły się znacząco od marca, ale mimo to istnieje szereg zagrożeń, które mogą spowodować osłabienie się europejskiej waluty lub wywołać atak dolara. Eksperci zmienili swoje prognozy dla „edka”, ponieważ dostrzegają ryzyko spadku z obecnych poziomów w horyzoncie od trzech do sześciu miesięcy.

Rozczarowanie brakiem sygnałów stymulacyjnych ze strony Fed i Kongresu oraz niechęć prezes EBC Christine Lagarde do ustnej interwencji przeciwko sile wspólnej waluty sprawiło, że EUR/USD miał wiele do przetrawienia w ciągu ostatnich kilku tygodni – wskazano w raporcie.

W porównaniu z wczesną wiosną fundamenty strefy euro poprawiły się, podczas gdy w tym samym czasie fundamenty dolara uległy osłabieniu. To może oznaczać, że rośnie ryzyko korekty, która obniży kurs EUR/USD w nadchodzących miesiącach.

Poprawiliśmy nasze prognozy dla EUR/USD, przesuwając je w górę, aby lepiej uwzględnić zmiany strukturalne, które zaszły od wiosny. Jednak nadal spodziewamy się spadku kursu z powrotem do poziomu 1,16 w okresie 3 miesięcy i do 1,14 w ciągu 6 miesięcy – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here